Zavrieť

Porady

Výpoved počas PN v skúšobnej dobe

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ,môže dať zamestnávateľ výpoved v skúšobnej dobe zamestnancovi ktorý je momentálne na PN-ke? Zamestnávateľ nie je spokojný s jej prácou. Prijatá 01.06.2022 a skúsobná doba končí 31.8.2022. Od 27.7.2022 sa dala na PN a vrátiť sa chce až v polovici v septembri , aby sme jej nemohli dať výpoveť. Môže jej teda dať zamestnávateľ aj počas PN ky výpoveď v skúšobnej dobe podľa § 72, tam sa o PN ky nepíše.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Tweety je offline (nepripojený) Tweety

  Tweety
  Nejde o výpoveď ale o skončenie PP v SD. Počas SD je možné skončiť PP kedykoľvek, teda aj počas DPN. O dni DPN sa SD predlžuje.
  §72
  (1)V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.
  (2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Skoncit s nou PP v SD mozete kludne aj v septembri, kedze skusobna doba sa predlzuje o dni prekazok v praci na strane zamestnanca, co PN je.
  Jej SD urtcite neskonci 31.8., ale az (podla dlzky PN), niekedy v septembri ci oktobri.

  Mozete s nou skoncit PP j pocas PN v SD, ale treba si dat pozor na dorucovanie a sprane datumy. Pockat na ukoncenie PN je pre vas jednoduchsie.

  loco je offline (nepripojený) loco

  loco
  Napíšte jej Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe a pokúste sa jej ho doručiť osobne - keďže je PN, mala by sa zdržiavať na adrese, uvedenej na potvrdení o PN od sociálnej poisťovne. Toto oznámenie si dajte podpísať aj s dátumom.

  Výpoved počas PN v skúšobnej dobe

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.