Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia starého domu

Zdravim pustil som sa do rekonštrukcie staršieho malého domčeka a začal som od podlahy.... Vytrhal som drevenú podlahu pod ktorou je škvarka cca 15cm tu dám preč a keďže chcem dať podlahové kúrenie tak akú by ste poradili skladbu podlahy?ideálna hrúbka štrku? 16/32? Koľko cca? Na to betónová doska....cca koľko? Izolácia? Aká ? Koľko? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    harctom je offline (nepripojený) harctom

    harctom
    Idealne je ešte vybrať zeminu aby sa zmestila nova skladba podlahy:
    1. zhutneny podklad stači zemina čo tam je
    2. podkladný betón cca 7cm
    3. Hydroizolácia asf. penetrak a na to asf. lepenka
    4. Polystyren EPS 100 - min. 15cm, ideal 20cm
    5. podlahovka prichytená k EPS, alebo ku kari sieti
    6. Beton cca 7 cm s kari rohožou podľa druhu, alebo anhydryd (drahšia verzia sadrovy poter bez kari)
    7. dlažba, laminát, drevo podľa výberu cca 1cm

    Spolu počítajte cca min. 30cm nová skladba podlahy

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Toto všetko rieši projektová dokumentácia. Máš vypracovaný projekt? Alebo to chceš robiť len tak "na kolene"?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ty kokos...že projekt.
    To kde chodíš na tie ftipy.
    Nie je nič horšie ako projektant. Nad ním je potom projektant s víziami...niečo na spôsob "režiséra" Jakubiska.
    misoft Projekt na rekonštrukciu podlahy? OMG! Kde ti na takéto haluze chodíš? To potom bude potrebovať aj projekt na vymaľovanie izieb?
    Chobot Píše: "pustil som sa do rekonštrukcie staršieho malého DOMČEKA" - takže celé to rekonštruuje. Nevieme, v akom rozsahu, takže je možné, že má na to projekt. Rekonštrukcia nehnuteľnosti zvyčajne prebieha podľa projektu. Preto som sa ho pýtal, či má na to projekt. Nepýtam sa ho, či má projekt na podlahu.

    Ale hejteri a provokatéri sa vždy nájdu.
    pavol54 ak by mal praktické stavebné skúsenosti tak sa tu nepýta ak nemá tak sa musí obrátiť na projektanta a ten koná podľa hesla čo "psáno to je dáno" teda vyhotoví nejakú dokumentáciu skutočného vykonania prác. tomu sa hovorí projekty zmeny stavby za 10 rokov niekto po ňom príde príde nebude vedieť čo kde je . stavba nie nie natrieť chleba maslom za hodinu je po ňom
    Kamilo1 No projekt nemám....a čo sa týka rozsahu rekonštrukcie tak tak všetko idem robiť lebo tam nič nieje omietku som bol až do tehlu...je tam starý strop zo slamy asi... Aj ten mám v pláne zhodiť a robiť dať izoláciu a podkrovnu izbu.... Ale to sú zatiaľ plány
    buchač Kamilo1 (Dnes 20:08) No projekt nemám...
    =====================
    Ja si svoju chalupu pomaly ale isto dávam dokopy už nejaký rok. Raz to, raz hento...podľa financií.

    Projektanta som nevolal a ani nemienim.
    Poviem asi takto. Sám vieš, čo si tam chceš dať a ako to bude vyzerať...teda, mal by si.

    To najdôležitejšie sú informácie o stavbe, o prírodných podmienkach a podobne. Toto žiaden projektant nebude robiť. Zato miestny obyvatelia majú informácií vcelku dosť.
    Zbehneš do krčmy popýtaš sa na majstrov (všade je nejaký), vezme za poldeci a predebatíš problematiku...prípadne sa aj hneď zjednáš.

    Ušetríš na projektantovi, ušetríš na firme...
    pavol54 Kamilo a elektrina je v hline či v medi? treba robiť fotky stavu po rekonštrukcii najmä elektriny a ostatných vedení, lebo keď nahodíš omietku nikto nebude vedieť čo kde ide
    misoft Ak použije elektroinštalačné trubky - tak vedieť asi bude. Je s tým viac práce, ale na druhej strane - ak treba vymaniť vedenie - tak je to malina.
    Kamilo1 Mám elektrotechnickú školu takže niečo málo o elektrické viem....???? Idem ju robiť na novo....
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    steny staršieho domčeka nebývajú veľmi izolované takže si môžeš zarobiť na veľký problém ak nie sú a ty ideš riešiť podlahy

    Rekonštrukcia starého domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.