Zavrieť

Porady

Oprava minulých vykazov

Ahojte, mám tu trochu problém a neviem si poradiť. Vrátili sa mi z SP zle výkazy za rok 2020-zle dátumy karantenny napr u jedného mám vo výplate o 1den viac karanténnej PN ako je v SP. Avšak keď upravím MV za daný mesiac zmení-zvysi sa mi aj mzda aj odvody a daň. Tým pádom mám prerobiť aj hlásenie na DU, RZ zamestnanca, ročné hlásenie a ELDP, všetko za rok 2020?? Pôvodná mzdárka mi dala info nech to celé upravím odmenou alebo zrážkou, ale odvody bez manuálnej úpravy idú hore. Prosím o radu, lebo sa mi to tu vracia po 2rokoch a s týmto nemám žiadnu skúsenosť. Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    všetko opraviť a prerobiť, aj prehľady, aj hlásenia aj ročné zúčtovania a zamestnancovi doplatiť.... to ste v evidencii dochádzky nevideli, že niečo nesedí? nepracoval?


    Ak sa ti mení hrubá mzda, musíš všetko opraviť. Odmena sa tiež počíta do hrubej mzdy, takže sa menia odvody aj dane.
    Naposledy upravil kn-alka : 21.08.22 at 16:24
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Klaraxx V dochádzke nieje, bol na PN ako nahlasil a ostatni Z-ci boli na prekážke, keďže je to gastro a Covid útočil vo veľkom.
    Mila123 Jarka, ako sa dá prerobiť RZD? z dôvodu, že za staré roky sa zabudlo, nedopatrením nevyplatilo......., resp. dnes doplatiť mzdu za r. 2020 aj ju zdaniť za rok 2020????? neexistuje....... tento spôsob opravy mzdy nie je správny..........
    je potrebné opraviť mzdu, opraviť MV do SP i ZP , s prehľadmi a ani s hlásením sa nič nerobí.......
    nedoplatky mdzy doplatiť teraz a zdaniť a zaťažiť odvodmi teraz, všetko cez VP a ML......v mzdovom účtvníctve predsa platí § 4, ods. 3 ZDP, kt. znie.....
    (3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie.
    tigy Presne tak, opravy poistného sa robia v tých obdobiach, ktorých sa chyby týkajú, ale vzniknuté doplatky alebo preplatky poistného sa vyplácajú resp. zrážajú zamestnancovi v aktuálnom období a tým pádom sú aj zdanené v aktuálnom období.
    Klaraxx Ahoj Milá, vedela by si mi pomôcť ako s tým ďalej:
    Ahaa, takze MV aj VP opravím, avšak odvody, daň a mzdu vyplatim teraz. Nerobím si nič z toho, že po úprave my vyšli vyššie odvody,,dan. Za rok 2020 upravím iba MV do SP a ZP, mzdu. V mzde za tento mesiac to uvediem ako - iný príjem alebo ako, aby sa mi to dostalo k odvodom, daní...? Nie je potrebné to nejako označiť aby bolo jasné že sa to týka roku 2020. Pre mňa úplne nová vec, tak preto.
    Mila123 pomôžem samozrejme, napíšte mi SS
    Klaraxx Ahaa, takze MV aj VP opravím, avšak odvody, daň a mzdu vyplatim teraz. Nerobím si nič z toho, že po úprave my vyšli vyššie odvody,,dan. Za rok 2020 upravím iba MV do SP a ZP, mzdu. V mzde za tento mesiac to uvediem ako - iný príjem alebo ako, aby sa mi to dostalo k odvodom, daní...? Nie je potrebné to nejako označiť aby bolo jasné že sa to týka roku 2020. Pre mňa úplne nová vec, tak preto.
    tigy Treba sa informovať u poskytovateľa mzdového softwaru, pod akými mzdovými zložkami to zamestnancovi doplniť do mzdy, aby bolo všetko ok.
      zbaliť

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Je tam veľa nezrovnalosti z toho obdobia. Ludia nahlasovali inak ako vypisoval lekar...alebo nehlasili vobec. Ja by som len manualne zmenila pocet dni poistenia, aby to im sedelo.
    Klaraxx Ja som to tak aj spravila, len neviem či správne. Z-ec si nahlásil o 1den dlhšiu PN ako ju reálne mal.
    karka Ja som to tak robila po dohode so SP. VZ sa nemenil len pocet dni, za kt. sa platí.

    Oprava minulých vykazov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.