Zavrieť

Porady

Nadcas vo sviatok-priplatky

Prosim poradit:
Praca 12 hodin v piatok 1.9.2006,co je zaroven sviatok a uvedene hodiny su nadcas.Na co vsetko ma zamestnanec narok?
Dakujem za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Má nárok na:
    - mzdu,
    - príplatok za nadčas (ak si nevyberie náhradné voľno)
    - príplatok za prácu vo sviatok.

    kika571 je offline (nepripojený) kika571

    kika571
    AnitaMartinska
    Prosim poradit:
    Praca 12 hodin v piatok 1.9.2006,co je zaroven sviatok a uvedene hodiny su nadcas.Na co vsetko ma zamestnanec narok?
    Dakujem za poradenie.
    Ak ide o 8 hod. prac. čas a o sviatok, ktorý pripadol na bežný prac. deň - nemal by byť nadčas iba 4 hodiny?

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Mám otázku, ktorá sa týka práce vo sviatok:
    zamestnankyňa mala podľa rozpisu smien 15.9. odpracovať 7,5 hod. na poobednej smene. Túto smenu neodpracovala, ale pracovala 15.9. 7,5 hod. na rannej smene.Čo všetko tejto zamestnankyni patrí:

    1. za neodpracovanú poobednú smenu jej patrí náhrada mzdy 7,5 hod. za neodpracovaný sviatok + za odpracovaných 7,5 hod. na rannej smene: zaplatiť odpracované hodiny + nadčasový príplatok + príplatok za sviatok?

    alebo

    2. keďže 15.9. pracovala, ale na inej smene - náhrada mzdy za poobednú smenu jej nepatrí, ale dostane zaplatenú rannú smenu + príplatok za prácu vo sviatok?

    Čo je správne?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Ingrid G.
    Mám otázku, ktorá sa týka práce vo sviatok:
    zamestnankyňa mala podľa rozpisu smien 15.9. odpracovať 7,5 hod. na poobednej smene. Túto smenu neodpracovala, ale pracovala 15.9. 7,5 hod. na rannej smene.Čo všetko tejto zamestnankyni patrí:

    1. za neodpracovanú poobednú smenu jej patrí náhrada mzdy 7,5 hod. za neodpracovaný sviatok + za odpracovaných 7,5 hod. na rannej smene: zaplatiť odpracované hodiny + nadčasový príplatok + príplatok za sviatok?

    alebo

    2. keďže 15.9. pracovala, ale na inej smene - náhrada mzdy za poobednú smenu jej nepatrí, ale dostane zaplatenú rannú smenu + príplatok za prácu vo sviatok?

    Čo je správne?
    Mám rozumieť tomu tak, že si zamestnankyňa vymenila zmenu s iným zamestnancom?

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    endrju
    Mám rozumieť tomu tak, že si zamestnankyňa vymenila zmenu s iným zamestnancom?
    Nie, v podstate celá zmena odpracovala rannú a mala odpracovať poobednú zmenu. Ja som to brala tak, že vo sviatok pracovali, síce na rannú zmenu a dala som im zvýhodnenie za prácu vo sviatok. Teraz som však na pochybách, či to nemali mať zaplatené ako nadčasovú zmenu + sviatočný príplatok a tú svoju poobednú zmenu náhradou. Lenže to by mali zaplatenú v jednom dni aj náhradu mzdy za neodpracovaný sviatok, aj by mali zaplatené zvýhodnenie za prácu vo sviatok. Takže teraz neviem ako to má byť - ešte mám časový priestor to opraviť.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Ingrid G.
    Nie, v podstate celá zmena odpracovala rannú a mala odpracovať poobednú zmenu. Ja som to brala tak, že vo sviatok pracovali, síce na rannú zmenu a dala som im zvýhodnenie za prácu vo sviatok. Teraz som však na pochybách, či to nemali mať zaplatené ako nadčasovú zmenu + sviatočný príplatok a tú svoju poobednú zmenu náhradou. Lenže to by mali zaplatenú v jednom dni aj náhradu mzdy za neodpracovaný sviatok, aj by mali zaplatené zvýhodnenie za prácu vo sviatok. Takže teraz neviem ako to má byť - ešte mám časový priestor to opraviť.
    Ak pôvodne mali pracovať vo sviatok a zmenil sa iba čas začiatku zmeny, zaplatil by som mzdu za odpracované a príplatok za sviatok.
    Náhrada za nedopracovanú zmenu by patrila iba vtedy, ak by nepracovali vôbec z dôvodu sviatku.
    Súbeh zvýhodnenia za sviatok s náhradou mzdy za sviatok mi akosi nesedí.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ďakujem, že si reagoval na moju otázku. Ako som už písala, ja som im náhradu za poobednú zmenu nedala, zaplatila som im rannú zmenu + príplatok za prácu vo sviatok. Tiež sa mi nezdalo, aby som im za poobednú zmenu, ktorú neodpracovali, dala náhradu za neodpracovaný sviatok a súčasne za rannú (odpracovanú v ten istý deň), dala mzdu + zvýhodnenie za prácu vo sviatok. Myslím, že oni to očakávajú a úmyselne poobednú zmenu neodpracovali a odpracovali namiesto toho rannú, lebo predpokladali, že dostanú mzdu aj za rannú a náhradu za poobednú zmenu. Keď sa nad tým zamýšľam, tak som na pochybách z toho dôvodu, že tá ranná bola vlastne zmena naviac. Ale vôbec mi nepasuje dať za jeden sviatočný deň aj mzdu a zvýhodnenie a súčasne náhradu za neodpracovaný sviatok.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Ingrid G.
    ...Myslím, že oni to očakávajú a úmyselne poobednú zmenu neodpracovali a odpracovali namiesto toho rannú, lebo predpokladali, že dostanú mzdu aj za rannú a náhradu za poobednú zmenu....
    Neurčuje náhodou rozpis zmien zamestnávateľ?
    Zamestnanci sami rozhodujú o tom, ktorú zmenu odpracujú? To je nejaká novinka

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Oni mali v rozpise práve tú poobednú. Tú neodpracovali, lebo mysleli, že dostanú za ňu náhradu, lebo bol sviatok (zistila som, že to bolo po dohode s ich vedúcim).

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Tiež sa neviem vymotať z nasledovného, prosím o Vaše rýchle múdre rady:
    zamestnanec odpracoval v 09/2006 celkom 171 hodín,
    z toho 19 hodín pracoval vo sviatok. V mesiaci bolo 142,5 prac. hodín + 15 hodín náhrada za sviatok. Koľko mu vlastne vychádza nadčasových hodín?

    Tých 19 hodín (za prácu vo sviatok) odpočítavam z jeho celkovo odpracovaných 171 hodín a potom robím rozdiel od 142,5 hod. (alebo 157,5 hod. vč. sviatkov), alebo ich pri výpočte nadčasu nezohľadňujem vôbec?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ja by som zrátala celkovo odpracované hodiny, odrátala od toho pracovné hodiny za daný mesiac a vyšiel by mi nadčas. Prácu vo sviatok by som preplácala zvlášť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.