Zavrieť

Porady

Doska na stôl a stoličky - z akého materiálu?

Chcela by som zreparovať kovaný záhradný stolík so stoličkami. Pôvodne dosky sú z drevotriesky, a chcela by som aby nové boli vodeodolné.
Naposledy upravil mandyla : 23.08.22 at 14:24
stolička3.jpg  
stolička2.jpg  
1/1
6 komentárov     zbaliť
misoft Preštuduj:
http://www.wcut.sk/drevostavby/dreviny-na-drevostavby
https://carodreva.sk/drevo-v-kocke/v...okej-vlhkosti/
https://carodreva.sk/druhy-dreva/
a podľa toho sa zariaď.
mandyla Drevo nie je asi vodeodolné. mala som na mysli iný, umelý materiál.
misoft No divila by si sa, koľko druhov dreva je vodeodolných, napr. teak, akácia, kanadský červený céder.... len ich cena je omnoho vyššia. Veď si len zober, koľko lodí sa z dreva postavilo a niektoré i doteraz nemajú ho poškodené, ak sa potopili, železo zhrdzavelo, ale drevo - to zostalo - a boli to práve teak, céder, buk, borovica.... V tvojom prípade - skús tú borovicu - tá ma najvyšší obsah živice v sebe - preto je voči vlhkosti odolná.
mandyla Niečo z umeliny nepoznáš? Niekde som videla vaňu čo vyzerala ako z mramoru ale neviem, z čoho bola. To čo spomínaš, je pre mňa dosť drahé.
misoft Hľadaj pojem vodeodolné lamináty, používajú sa na terasy, takže by sa z nich dali urobiť i výplne do stoličiek - a tá vaňa? Na 100% laminát s mramorovým vzorom.
buchač mandyla (Dnes 15:01) Drevo nie je asi vodeodolné. mala som na mysli iný, umelý materiál.
======================
Odhliadnúc od názoru, že drevo nie je vodoodolné, by som sa pozastavil nad iným aspektom.

Hentá záhradná súprava je už skoro starožitnosťou. Dať tam umelú hmotu je priam barbarstvo. Drew Pritchard by ti dal...

Len ty pekne nechaj niekomu vyrobiť nové z dreva.
Sedenie nenechávaj na voľnom priestranstve, ale pokiaľ sa nepoužíva, tak ho ulož...alebo zakry.
Mimochodom, aj kov konštrukcie chce svoje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Drevo a nalakovat vodeodolnym lakom.
    Umelinu by som do toho nepchala.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    drevo sa dá zaliať epoxidovou živicou.ale asi to bude dosť náročné pre niekoho,kto to nikdy nerobil...a aj finančne náročné.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Najlepší je agát, po vysušení má rozmerovú stabilitu pri akomkoľvek počasí, o materiáloch na povrchovú úpravu sa treba poradiť s odborníkom, lebo pokaziť sa dá všetko, ale ťažko napráva

    Doska na stôl a stoličky - z akého materiálu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.