Zavrieť

Porady

ako na stvrdnuté sifo v sifóne?

ahoj , krtkoval som odpadovú rúru v kuchyni , nepomohlo to veľmi , tak som skúsil použiť sifo granule , nasypal som tam celú fľašku a zalial len malým množstvom vody s tým že som si myslel , že to postupne stečie , no ono to úplne stvrdlo akoby na kameň , čo sa s tým dá robiť ? dík
8 komentárov     zbaliť
buchač Žeby vymeniť sifón ?
carolitos ale už sa to upchalo v odpadovom potrubí , sifón je čistý
buchač Sifo Extra silné granule čistič sifónov
Návod na použitie: do sifónu nasypte 50-100 g Sifa a nalejte 1/2 l vriacej vody.
Nechajte pôsobiť 30 minút a spláchnite väčším množstvom vody. Pri silnejšom znečistení postup opakujte. Nepoužívajte na hliníkové potrubia.
ivka70 Vymenit potrubie?
Vies, presne na toto upozornuju na obale toho vyrobku ..
carolitos už sa stalo , žiaľ ...a kyselina chlorovodíková sa smie na PVC ? mám fľašku , ale nie je tam vôbec návod
lujza.j Tak skús zas prekrtkovat potrubie.....a preplachnut....
babi2 mne raz dávno povedal "krtkovač" , ža tie granuláty sú zlé, že to potom v tom potrubí zatvrdne a to je celé zle
lujza.j Skúsiť rozobrať a vyšparať " vyrobené mydlo"...alebo ako sa píše niže..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Sifo, Hydroxid sodný vo svojej podstate nemôže zatvrdnúť vo vode. Akurát to nie je všeliek na problémy s odtokmi. Je dobrý ak je problém s odtokom spôsobený mastnotou (kuchyňa), alebo vlasmi (vaňa). Všetky ostatné problémy je potrebné riešiť mechanicky napr. zvonom, alebo dlhou pinzetou.
    U teba sa stalo to, že to čo si mal v sifóne, sa posunulo ďalej do potrubia a narazilo na prekážku. Treba vyskúšať:

    Použiť zvon, ak nepomôže volať krtka, ak nepomôže volať inštalatéra nech vymení odtokovú rúru.

    Hydroxid sodný teda sifo, vo forme granúl, alebo gélu je z ekologického hľadiska katastrofa. To že sa to voľne predáva v supermarketoch ešte väčšia. Pritom v žiadnej domácnosti nie je dôvod ho použiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka NaOH je hygroskopický a zatvrdne aj keď je zle uskladnený,v zle uzatvorenej fľaške,pretože naberá vzdušnú vlhkosť.A zatvrdne aj vo vode,úplne ľahko.
    jelalim vo fľaške zatvdne, ale to nie je vo vode. Vo vode nezatvrdne.
    mari2x nejako sa dohodnite s kopretinkou
    " zatvrdne aj vo vode" /// "Vo vode nezatvrdne"
    obaja naraz
    PRAVDEPODOBNE NEMÁTE pravdu !
      zbaliť
    ahoj Carolitos
    ako si to nakoniec vyriešil? ja som teraz spravil to iste, a neviem čo s tym.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 PVC sa s kameňom chemicky nespojí = usadenina sa dá mechanicky uvolniť.
    carolitos ahoj napíšem to aj sem , nič nezaberalo no nakoniec som použil kyselinu chlorovodíkovú , trvalo to cca 2 dni , ale nakoniec to stvrdnuté sifo úplne rozpustilo a aj prečistilo ... samozrejme si treba prečítať , na aký materiál sa to nesmie použiť
    Cierny Rudo kys. chlorovdikovu sa bojim pouzit, pretoze mi to zatvrdlo hned hore v plastovom sifone. je tam kovova skrutka, a tiez su tam tesnenia, ktore by sa mohli poskodit. je to plechova sprchova vanicka, tak ucite by sa poskodil aj smalt, na tej vanicke. k sifonu sa zo spodu neviem dostat, lebo vanicka je zabudovana v podlahe. skusim to mechanicky vyskriabat, ale ten sifon ma velmi maly priemer, cca 35mm, tak este neviem cim to budem robit.
    kopretinka hlavne s rukavicami a okuliarmi,hydroxid v oku alebo na koži vážne nechci............
    Cierny Rudo tak som sa do toho pustil. Zobral som vrtak do kovu, priemer 6mm. Rucne som zavrtaval do toho kamena. nastastie to bolo hrube asi len 3-4cm. Potom som zobral vriacu vodu z kanvice, a pomalicky som ju lial do vyvrtaneho otvoru v kameni. Strasne to kypelo. Ale prekypelo to az pod ten kamen. takto som to opakoval s vriacou vodou, az kym sa cely kamen nerozpustil.
    Mária27 Super!
    mari2x POCHVÁLIT po 6 ! dňoch, urkite poteší
      zbaliť

    ako na stvrdnuté sifo v sifóne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.