Zavrieť

Porady

Napajacie zdroje

Mame doma 2 TV. Sencor a Philips. Obidva su napajane zdrojmi 12 V / 3 A. Pri zamene nefunguju. Co moze byt pricinou ?
8 komentárov     zbaliť
Chobot Konektory sú rovnaké?
Pri prehodení nefunguje ani jedno zariadenie?

Skontroluj polaritu konektoru.
Xazi Ano, pri zamene len blikne LED a zhasne
Chobot Odfoť technické údaje z oboch zdrojov aj konektory.

A to sú obe telky na adaptér?
Xazi Obidva TV su na adapter - 12 V / 3 A. Podobny problem som mal pre 20 rokmi s mobilom Nokia. Nabil som ho vyhradne nabijackou Nokia, ziadnou inou
Chobot Pred 20 rokmi mal každý výrobca mobilu svoj vlastný typ napájacieho a pripájacieho adaptéra. Nokie mali úplne nepraktický dizajn konektoru, taký široký s množstvom pinov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Pop-Port

Pomocou neho sa pripájali aj slúchadlá, takže človek si nemohol pripojiť klasické slúchadlá so stereo jackom 3,5 mm.

Až cca pred 15 rokmi sa zjednotili napájacie a nabíjacie konektory pre všetky typy mobilov. Takže pred 20 rokmi si mohol nokiu telefón nabiť len nokia nabíjačkou - lebo si tam žiadnu inú pripojiť nemohol.

Ale ak sú oba adaptéry 12V 3 A, majú rovnakú polaritu aj konektory, tak nevidím dôvod, prečo by nemali fungovať pre rôzne zariadenia. Takže bez bližšieho testovania sa to asi neobjasní.
Xazi Nokia bola s konektorom 3,5 mm. Skusal som ju nabijat s podobnym zdrojom. Neuspesne. Nenabil som, ani ked som ju pripojil na presny laboratorny zdroj 5 V. Presne toto sa deje teraz pri TV
Chobot Pri mobiloch (ale aj všeobecne pri nabíjacích batériách) môže byť ešte jeden problém.

Ak je batéria úplne vybitá a chceš ju nabiť elektronicky riadenou nabíjačkou, tak nabíjačka nerozpozná pripojenú batériu a nezačne ju nabíjať. Stalo sa mi to aj pri mobile, kedy bola batéria na 0%, aj pri úplne vybitých NIMH batériách, ktoré nabíjam stolnou nabíjačkou. Jednoducho v nabíjanom zariadení musí byť aspoň trochu napätia, ktoré spustí nabíjanie. Tiež je to pri autobatériách - kým nabíjačka nie je napojená na batériu, tak v konektoroch nie je nabíjacie napätie (asi ochrana proti vyskratovaniu nabíjačky, keby sa spojili nabíjacie konektory). Akonáhle sa pripojí na batériu, tak nabíjačka pustí do nabíjacieho kábla napätie a nabíja.

Zmeraj, či pri nezapojenom stave tie adaptéry majú na výstupnom konektore napätie (teda keď je adaptér iba v zástrčke, ale do TV nie je pripojený).
Xazi Vybite mobily som "startoval" napojenim na zdroj napatia. Potom sa uz nabijacka chytla
Obidva adaptery maju rovnako v strede + 12V a na kostre - 12 V
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Príčinou môže byť polarita, čiže na na konektore sú prehodené + a - .

    Xazi pri zamene len blikne LED a zhasne.
    ------------------------------------------------
    Napájací zdroj už je starý a asi neutiahne iný TV , kým pôvodný TV na zdroj funguje.....majú rozdielnu spotrebu.
    Naposledy upravil faro1 : 30.08.22 at 11:58
    Xazi nie su prehodene, obidva maju + v strede

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A v čom konkrétne je problém? Veď nechaj tie zdroje zapojené každú pre danú telku. Ak potrebuješ nový zdroj, tak kúp nejaký univerzálny adaptér s výstupným výkonom min. 4 A a ten by mal fungovať pre obe telky.

    Alebo si len zvedavý, prečo to nefunguje zamenené?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xazi Problem je ten, ze na chate mame este jeden TV na 12 V / bez napajaca /. Tak sme chceli jeden dat na chatu , a jeden nechat doma pre 2 TV. Aj tak pozerame naraz len jeden TV
    Chobot A na tej chate funguje niektorý z tých 2 adaptérov?

    Napíš presný typ tých 2 TV, čo máš doma.
    Xazi na chate funguje jeden. Doma mame Philips a Sencor
    Chobot Philips a Sencor je značka, nie typ. Napíš presný TYP oboch televízorov. Neviem, ako ti to jasnejšie napísať.

    A určite nefunguje ani jeden adaptér, keď ich vymeníš? A ktorý funguje na chate?

    NA adaptéroch je uvedená značka? Alebo sú to len nejaké no-name adaptéry?
    Xazi Su to adaptery k Philipsu Philips 22PFS5403/12 a k Sencoru SLE 2470TCS 12V
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.