Zavrieť

Porady

Dôchodkové fondy.

Dobrý deň, počul som,že Krajniak chce presunúť fondy z garantovaných do negarantovaných,investyčných,čo to zasa vymýšľa. Ako to urobiť,aby aby nás neoklamali.Ďakujem.
13 komentárov     zbaliť
Mila123 neoklamal vás systém doposiaľ ? zaručene áno, o nejakých 5 miliárd prišli sporitelia v II. pilieri...... J. Mihál uvádzal,(chválil sa?) že má € v indexovom fonde, on osobne zarobil.........pozn. takú vysokú infláciu, ktorú teraz máme žiaden ani garantovaný a ani negarantovaný fond nezvládne, nezarobí a bude trvať viac ako 15 rokov aby vykryli terajšiu stratu, t.j. 40. ročný sporiteľ by nemal pocítiť na svojom budúcom D, ale s predpokladom, že sa budúci rok ustáli inflácia, ráta sa s tým, že bude na úrovni max. 4%.......ak bude viac dá sa uvažovať op§ť o zoštátnení II. piliera (urobili to Poliaci ale i Maďari)
duves Prečo si myslíš, že to bude výhodné pre štát, zrušiť ten 2.pilier?
buchač Mila123 (Dnes 11:07) neoklamal vás systém doposiaľ ? zaručene áno, o nejakých 5 miliárd prišli sporitelia v II. pilieri...... J. Mihál uvádzal,(chválil sa?) že má € v indexovom fonde, on osobne zarobil.........
==================
Mihál už toho narozprával....ajajááááj.
Holt...niekto zarobí a niekto prerobí. Podobne to bolo aj v BMG. Ten, čo bol pri koryte (mal správne informácie), ten si prišiel na svoje. A žeby Mihál nemal správne info ? Tak tomu neuverí nik.

Ja osobne som sa nevedel a ani neviem dostať ku svojim pár éčiek, čo ich tam mám. A už na to kladiem bobek, viac oštary ako osohu...a tých behačiek, ani nevravím.
Mila123 prečo zrušiť II. pilier (z môjho uhla pohľadu)
- poplatky za vedenie osobného účtu si inkasujú správcovské spoločnosti , štát musí urobiť zmenu a zastrešiť ich , každá jeden mesiac si ich inkasujú či robia niečo s účtom, a či nie, je to poplatok za vedenie účtu....2
- ak si sporíš na osobnom účte, tým, že správca ich niekde investuje, výnosy nie sú , dokonca je aj strata, ty pôjdeš do SD a po určitom desaťročí prídeš na to, že nedostaneš ani tebou investované €, fakt budeš ospevovať koho? seba by so mal, že nerozumieš tomu, do čoho ťa propaganda dokotúľala......
- inflácia každý jeden rok bola, bola ale nízka, a teraz?
- máš istotu, že za 20 rokov kúpiš (z toho povestného nákupného košíka) potraviny, tovar či služby pre občana za tú istú sumu????? neverím.....
- nie som ani v II a ani v III pilieri, podľa mňa si človek neuvedomuje, koľko dostane späť, každého jedného teší to, že keď sa nedožije môže sa nevyčerpaný dôchodok vyplatiť dedičom (sú podmienky kedy to nebude pravda, nakoľko si musí sporiteľ nechať určitý obnos našetrených prostriedkov ) pritom nechcú počuť ani to, že každoročne sa ľudia vyššieho veku dožívajú ( v priemere).......
duves Nepoznam tento výraz "nevyčerpaný dôchodok". Vysvetli bližšie.
Mila123 pre pána B..........tento príspevok nie je o pyramídovej investícií, II. pilier nie je pyramída.....to, že ste bol chamtivý, chcel rýchlo zarobiť na úrok iných je Váš problém, Vaša chamtivosť....... je mi ľúto, že ste človek, ktorý sa nevie povzniesť nad odborníkom (kde sa dá kydáte na neho) , vyznávate odborníka z bezpečnosti (docenta) a jeho zberbu........ja tú zberbu nemusím, neuvádzam to v každom jednom mojom príspevku, ignorujem nielen Vás ale i tú zberbu.......
Mila123 Duves......napríklad......https://www.socpoist.sk/dochodok-z-ii-piliera-iwj
duves Dedenie vo výplatnej fáze starobného dôchodkového sporenia
Doživotný dôchodok

Nevyčerpaný doživotný dôchodok

Ak poberateľ doživotného dôchodku zomrie počas prvých 7 rokov jeho poberania, zostatok sumy, ktorá mala byť vyplatená počas týchto 7 rokov, životná poisťovňa vyplatí oprávnenej osobe, ktorú si sporiteľ určí v zmluve o poistení dôchodku. Ak takáto osoba nebola určená, nevyplatená suma je predmetom dedenia.
************************************************** *
Žiadny typ dôchodku zakúpený v jednej zo životných poisťovní sa neoplatí.
Mila123 a každý jeden D, je presvedčený, koľko prostriedkov takto zanechá dedičom.......
romana147 lebo samotné životné poistenie je okrádanie ludí
buchač Mila123 (Včera 12:52) pre pána B..........tento príspevok nie je o pyramídovej investícií, II. pilier nie je pyramída.....to, že ste bol chamtivý, chcel rýchlo zarobiť na úrok iných je Váš problém, Vaša chamtivosť....... je mi ľúto, že ste človek, ktorý sa nevie povzniesť nad odborníkom (kde sa dá kydáte na neho) , vyznávate odborníka z bezpečnosti (docenta) a jeho zberbu........ja tú zberbu nemusím, neuvádzam to v každom jednom mojom príspevku, ignorujem nielen Vás ale i tú zberbu.......
======================
Predchádzajúci komentár bolo potrebné aj pochopiť a nie iba pindať.

Chamtivý na pár éčiek ??? Presnejšie ide o cca 200€.
Takže toto je horibilná suma, pre ktorú by som mal byť chamtivý ? Dovoľte, aby som sa zasmial...HA HA HA.

Mihál pre niekoho odborník možno je (hlavne tu na Porade)...a pre niekoho nie (stačí si prečítať recenzie na nete).
U mňa zmaturoval pred pár rokmi, keď na Porade dával návody, ako odžubať štát na daniach a podobne.

Požiadam aspoň jeden príspevok, kde vyznávam Fica...
Hádam by som nemal, ako vy, velebiť Matoviča a jeho bandu debilov, ako to robíte vy...či ?
Mila123 a ak to nebola chamtivosť prečo ste dával SKK do pzradídovej "akcie"???? jednoznačne chamtivosť, zarobiť na 40% úroku
buchač Mila123 (Dnes 13:48) a ak to nebola chamtivosť prečo ste dával SKK do pzradídovej "akcie"???? jednoznačne chamtivosť, zarobiť na 40% úroku
------------------------------------------------
Veď vravím, že nepochopila...

Kto vravel, kde som vravel, že som dal love do pyramídovej hry ??? JA ???
Už len to by mi chýbalo...a apropó, Fruniho som poznal osobne, takže viem, čo to bol za špekulanta (ten zvyšok si nechám pre seba).

...a ozaj...BMG sľubovalo výnos 60%. Tých 40%. len vyplácalo.
================================
Mila123 (Dnes 13:48) a ak to nebola chamtivosť prečo ste dával SKK ...
--------------------------------------------
Mimochodom...v prípade vykania platí
https://jazykovaporadna.sme.sk/q/7097/
Čiže nie " DÁVAL ", ale " DÁVALI ". ...a túto chybu robíte stále a neustále. O iných pravopisných chybách ani nevravím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Zatial zákon nebol predloženy do hlasovania v parlamente a ak to prejde, budú sporitelia včas informovaní. V navrhu zakona sú iné zmeny, z ktorých ma bolí hlava.
    Mila123 je to tak, dal pozmeňovací návrh do parlamentu, kt. prešiel........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.