Zavrieť

Porady

Ako vyrátať plat - práca vo verejnom záujme

Dobrý deň,
Je tu prosím skúsený personalista, ktorý je ochotný poradiť ?
Situácia: uchádzač o zamestnanie, VŠ vzdelanie ,Mgr, učiteľstvo
Prax : učiteľstvo v základnej škole13 rokov, v strednej škole 3 roky, živnosť – vlastník a riadenie e-shopu 10 rokov, materská dovolenka 4 roky
Nástup do zamestnania v štátnej inštitúcii, pracovné zaradenie – vedúci oddelenia vzdelávania . ( výkon práce vo verejnom záujme)
Otázka : do akej platovej stupnice, triedy, stupňa... by mal byť ( v ideálnom prípade ) zaradený – aká prax a aký najvyšší možný plat by mu mal byť priznaný ? ( viem, z ktorého zákona sa vychádza, ale nerozumiem presne, ako sa ráta prax a odpracované roky )
Veľmi ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    takže vedúci oddelenia vzdelávania - čo z doterajšej praxe zodpovedá: "Odborná prax na účely tohto zákona je súhrn znalostí a skúseností získaných pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú rovnaký alebo obdobný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa."?

    Ďalej MD/RD do započítanej praxe.
    A ostatná prax podľa: "prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín." - ako prax szčo - eshop súvisí s výkonom funkcie na ktorú má byť prijatý?
    Keďže nevidím konkrétnu pracovnú náplň, a len podľa názvu funkcie, ja by som započítala MD/RD + 2/3 učiteľstva.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubica2403 Ďakujem. Takže MD sa počíta celá , ak dobre chápem...Potom 2/3 z praxe v škole a NIČ VIAC ? Nedá sa to chápať tak, že prax v školstve celá - súvisí priamo so vzdelávaním ( náplň práce organizácia vzdelávacích aktivít, plánovanie vzdelávania zamestnancov atď) a z praxe ako SZČO - dve tretiny ?
    avalik to musí konkrétne posúdiť zamestnávateľ, podľa opisu funkčnej náplne - do akej miery zamestnávateľ využije "živnosť - vlastník a riadenie eshopu" ? čo riadil? mal zamestnancov?

    mala som eshop ako sro - všetko som robila sama, ale nebolo to organizovanie vzdelávacích aktivít ani plánovanie vzdelávania zamestnancov - bol to nákup, predaj, marketing, nahadzovanie produktov na web, vybavovanie objednávok - balenie a nosenie na poštu, príprava podkladov pre účtovníka - toto by ste aj mne započítali do praxe?
    lubica2403 Samozrejme rozumiem, že riadenie e-shopu nesúvisí so vzdelávaním. Ale : "prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín." Podľa tohoto by sa nejaká časť praxe mohla započítať aj z nesúvisiacich činností. Nehovorím, že 2/3... Mne zo všetkých uvedených rokov zarátali 12. To mi vychádza tak, že nemám zarátanú ani materskú dovolenku.... a zo školstva len 2/3, potom nič.. Takže nakoniec plat menší ako v škole, čo nepokladám za OK ( aj vzhľadom k tomu, koľko mám práce)
    ivka70 Tie MD,RD boli uplne mimo zamestnani alebo pocas niektoreho z nich?
    Mozno ti ratali 4 roky MD/RD a 1/2 z praxe v skolstve, a l tobolo mimo zamestnni .... ved sa na to mozes spytat ....
      zbaliť

    Ako vyrátať plat - práca vo verejnom záujme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.