Zavrieť

Porady

Výpočet priem. hod. zárobku na dovolenku.

Dobrý deň. Potrebujem poradiť, či rozmýšľam správne. Prijali sme 01.07.2022 zamestnanca do riadneho pracovného pomeru. Mesačná hrubá mzda 1 900.- €. Za siedmy mesiac mal odpracované 144 hodín a 16 hod. mimoriadna dovolenka + 8 hodín sviatok. (1900 : 168 = 11,3095 EUR) Čiže som použila priem. hod. zárobok 11,3095 € za siedmy mesiac. Chcem sa opýtať či aj za ôsmy mesiac použijem ten istý hodinový zárobok pri výpočte mzdy ? Ďakujem za info.
Naposledy upravil ivka70 : 06.09.22 at 07:08
tigy Podľa mňa, keďže ten pravdepodobný zárobok sa zisťuje zo mzdy, ktorú dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol - v tomto prípade teda ide o mzdu, ktorú by zrejme dosiahol:

Rozhodujúce obdobie (keďže zisťujeme priemerku k 1.7.22) je predchádzajúci štvrťrok, t.j. 2.Q.22, čiže:

Pravdepodobný zárobok v RO = 3x1900€ = 5700€

Pravdepodobný počet odpracovaných hodín v RO = apríl 21x8 + máj 22x8 + jún 22x8 = 520 hodín

Pravdepodobný hodinový zárobok = 5700€ : 520 hod. = 10,9615€/hod.

Platí to potom na celý 3.Q.22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Prečo si použila priem. hod. zárobok za siedmy mesiac? Na základe ktorého § ZP?

    Čítaj pozorne § 134 ZP
    Naposledy upravil avalik : 06.09.22 at 09:25
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Banská Štiavnica No pravdepodobný hodinový zárobok
    avalik a teda, čo sa píše o zisťovaní pravdepodobného zárobku?
    Banská Štiavnica Ja som si myslela, že v tejto skupine sa radí a nie skúša.
    avalik no radím ako sa dopracuješ k správnej odpovedi ... tu radíme bezplatne, takže je na nás či ti dáme odpoveď na zlatom podose, alebo ťa (a aj iných) naučíme postup a ako si overíš jeho platnosť aj v budúcnosti
    Banská Štiavnica No naštudovala som si § 134 ZP, ale nikde ani na nete som sa nedočítala nasledovne:
    Pracovný pomer zamestnanca od 1.7.2022
    v 7/2022 som mu vypočítala pravdepodobný hodinový priemer na dovolenku. (v texte). Zamestnanec neodpracoval 21 dní za 7/2022.
    Preto ma zaujíma, nakoľko mi treba použiť aj v 8/2022 priemerku na dovolenku, či rozhodné obdobie na výpočet v 8/2022 bude pravdepodobný hodinový zárobok zo 7/2022, alebo mám zase vypočítať v ôsmom mesiaci nový pravdepodobný hodinový zárobok.
    avalik prečo na 7. mesiac počítaš pravdepodobny zárobok z príjmu za 7 mesiac - to nie je správne ... a snažím sa zistiť, ktoré ustanivenie zákona ťa k takému postupu vedie
    Banská Štiavnica V siedmom mesiaci mal zamestnanec dovolenku, nastúpil do zamestnania 1.7. tak som mu musela vypočítať pravdepodobný hodinový zárobok na dovolenku.
    avalik ale ktoŕý § hovorí, že v 7. mesiaci použijete prevdepodobný.zo 7 mesiaca?
    ... píšete, ze ste si naštudovali § 134 - je tam uvedené, že rozhodujúce obdobie je od kedy nastúpil?
      zbaliť

    Výpočet priem. hod. zárobku na dovolenku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.