Zavrieť

Porady

mzdy/karantenna PN

ahojte, ak mam z-ca na PN v covid karantene, tak nema narok na preplatenie prvych 10 dni od z-tela na mzdu?
- je doma zadarmo? az keby bol viac ako 10dni, tak uz 11 den mu vyplati soc. poist.?
9 komentárov     zbaliť
Mila123 prečo si myslíte , že nemá nárok na náhradu mzdy pri dočasnej PN? samozrejme, že má nárok (od 01 12 2021 bola opätovná zmena zákona), od 11. dňa trvania PN platí nemocenské SP.......
cinky16 lebo ked som vo svojom programe zaklikla pri PN, povinna karantena, tak mu nevypocitalo mzdu
- to ze od 11. dna trvania PN plati nemoc, SP to viem, ale co tych konkretne od 15.8.-19.8.2022 bol z-nec kovid pozitivny, dr. mu vystavil PN ako karantena/izolacia, mam mu tych 5 dni zaplatit?
ivka70 Mas mu ich zaplatit, preco ti to program nevypocital ,to zisti u dodavatela programu, pravdepodobne nemate update po zmene zakona od 1.12.2021
Mila123 akým programom robíte mzdy?
tigy Presne tak, po 1.12. sú všetky PN-ky preplácané rovnako, prvých 10 dní zamestnávateľ, od 11-dňa Sociálna poisťovňa.
Ak nemáte upgrade programu, tak tú povinnú karanténu nezaklikni, resp. kontaktuj s týmto problémom dodávateľa mzdového softwaru - čo je ináč prvé, čo by som urobila ja...
cinky16 dakujem Vám vsetkym za rady a uctujem v mk softe.
veronikasad Prečo by mu malo vypočítať mzdu, na predsa nárok na náhradu príjmu pri DPN, ako pri bežnej PN, prvé tri kal.dni 25%, ďalších 7 kal.dni 55% DVZ. Ešte si nikdy nemala PN?
cinky16 samozrejeme, že som mala PN, ale pri tejto ked som zaklikla karantena, tak mi nevypocitalo 25%, 55%.
preto som sa pytala, ci bola zmena, ktoru som nepostrehla, ze nema narok na nahradu prijmu pri DPN
veronikasad Tá zmena platila len do decembra 2021, zrejme nemáš aktualizovaný mzdový SW
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej PN, rovnako ako pri bežnej PN.
    Predpokladám, že máš aktualizovanú verziu mzdového SW. Zmena platí od 12/2021...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.