Zavrieť

Porady

Szčo + skráteny pracovný pomer

Dobrý deň, chcel by som sa spýtat ako to je s odvodmi keby pracujem na skrateny uvazok a dalej mam otvorenu zivnost, viem ze ak je clovek na TPP tak mu odvody plati zamestnavatel, ako to je pri skratenom uvazku.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rovnako ich platí zamestnávateľ aj zamestnanec zo svojej mzdy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skôr by ťa malo zaujímať ako to bude s odvodmi SZČO. Do SP bez zmeny, do ZP ak platíš z minima, budeš platiť zo skutočného, neupraveneho vymeriavacieho základu
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    J.val96 Ano, zle som sformuloval otazku, samozrejme ma zaujima ake odvody budem mat ja ako szčo, ci budú stacit odvody ktore bude zamna platit zamestnavatel u ktoreho budem na skrateny uvazok, alebo si budem muset odvadzat este nieco do ZP a SP ako szco.
    veronikasad Vznikla ti povinná registrácia SZČO v SP?
    J.val96 Nie, zatial nemam zivnost ani otvorenu, len si zistujem informacie ohladne odvodov, aby sa mi nestalo ze by za mna platil odvody zamestnavatel a este by som si musel odvody platit aj ja ako szco.
    veronikasad Pokiaľ ešte nemáš živnosť, to si mal napísať na začiatku, v zdr.poistovni si môžeš určiť vymeriavací základ nula, preddavky platiť nebudeš, ale počítajú s nedoplatkom v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia.
    Ak prejde novela zákona o zdr.poisteni, u zamestnávateľa aj pri skrátenom úväzku budeš platiť zdr.poistenie z min.mzdy
      zbaliť

    Szčo + skráteny pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.