Zavrieť

Porady

Nevybavená sťažnosť na obecný úrad ohľadom vodovod. prípojky.

Dobrý deň, podal som sťažnosť na obecný úrad na zlé vykonanie vodovodnej prípojky k môjmu domu v rámci projektu obce z dôvodu nedodržania nezamrzajúcej hĺbky jeho uloženia. Prešlo 15 prac. dní od jej podania, žiadnu odpoveď som nedostal. Prosím Vás ako mám ďalej postupovať? Keďže sa blíži zima chcem to čím skôr vyriešiť. Ak by obecný úrad odignoroval moju sťažnosť, ako mám ďalej postupovať resp. na koho sa mám obrátiť s mojou sťažnosťou, či sťažnosťou na obecný úrad za jej neriešenie ? Akú lehota má obecný úrad, aby mi odpovedal na moju sťažnosť ? Kde je to zakotvené? Dá sa obrátiť aj na stavebnú inšpekciu alebo pod. organizáciu ? Ibaže čas do zimy sa kráti. Ďakujem za pomoc
12 komentárov     zbaliť
buchač Prešlo 15 prac. dní od jej podania, žiadnu odpoveď som nedostal.
==================
Pri vybavovaní žiadostí, návrhov, podnetov a iných podaní sa primerane používajú ustanovenia zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní.
Vzhľadom k citovanému je jasné, že zatiaľ obec nepochybila...viď:

" Ak osobitný právny predpis neustanovuje inak, zamestnanec obce, ktorému bola vec pridelená na vybavenie, vec vybaví v lehote podľa naliehavosti alebo v závislosti od jej náročnosti, najneskoršie však do 30 dní odo dňa podania, resp. doplnenia požadovaných údajov. Ak si vybavenie veci vyžaduje rozsiahlejšie zisťovanie a preverovanie právne významných skutočností, možno túto lehotu predĺžiť až na 60 dní. "
karas ďakujem za správu, píšete podľa naliehavosti- zavedenie prípojky na pitnú vodu nie je naliehavý prípad, ak nemám iný zdroj, keďže studňa nám vyschla ?
pavol54 v prvom rade bolo vykonané stavebné a územné konanie kde obec vystupuje ako stavebný úrad tam si si mal dať pripomienky.
za druhé nie je jasné kto je majiteľom vodovodnej siete k tvojej pripomienke by sa mal vyjadriť on
za tretie ak ešte nebola ukončená stavba teda nebola vykonaná kolaudácia tak by mal do toho čo povedať stavebný dozor.
karas 1, to bolo robené v rámci projektu zavedenia vodovodu v obci- bežný občan nemá prístup k takým informáciam 2 , podľa práva som vlastníkom prípojky ja, lebo je za vodomernou sachtou, ale robila to obec, lebo v rámci projektu mala doviezť prípojku 1m za plot každému občanovi, 3. či bola ukončená stavba to vie len obec, ja k tomu nemám prístup -skúsim to zistiť, ďakujem PS ako mozem dat hodnoteneie poradcovi -neviem to nikde najst
ivka70 Do akej hlbky ti to dali a aky typ potrubia?
karas Pripojka PE 32 je dovedena cez susedov pozemok pri mojom plote som ju nameral v hlbke 69 cm,/na susedovej strane plota/ moj pozemok je hned za plotom je o 10 cm vyssie ale na mojom pozemku je prípojka vyvedena len 0,5 m , PS v projekte sa neuvadza v akej hlbke to potrubie ma byť ? Uskutocnitel diela sa z vodomernej šachty ktorú máme spoločnú so susedom a je na susedovom pozemku vo vzdialenosti cca 15m od spoločného plota pri prerážaní smerom na môj pozemok na susedovom pozemku odklonil smerom dohora až na tých 69 cm pod povrchom susedovho pozemku pri mojom plote
karas len pre dokreslenie, ked som zhotovitelovi diela pri uskutočňovaní prác povedal, že potrubie má byť uložené v nezamrz. hĺbke, arogantne mi odpovedal , že ak by dodržiaval normu, nezarobil by na slanú vodu...
misoft Nameral si 69cm - v našej geografickej polohe (podľa mňa) je už v tzv. nezamŕzajúcej hĺbke. Uvedom si jedno, že tu nemáme trvalé mrazy pod -30°C - pôda do takej hĺbky by musela zamrznúť pri oveľa nižších mrazoch a počas dlhšej doby (rádovo ROKY!)
Takže tie tvoje údaje - vysmejú sa ti - vodovod nie je v zamŕzajúcej vrstve.
karas to co si myslis ty je irelevantne, na to su stanovene normy, ktore sa musia dodrziavat a nie podla nejakych mylnych laickych nazorov
ivka70 Nerozumiem jednej veci, preco obecny urad zabezpecuje vodovod od vodomernej sachty k tebe domov ...to uz je predsa tvoja cast vodovodu,nie obecna .....
karas pretoze, obec mala v ramci dotacie a projektu doviezt pripojku jeden meter na môj pozemok, do toho ako to urobia/kade/ som nemohol zasiahnúť, viacerým v dedine to tak urobili, ak by som nedal nainstalovat vodomer v spolocnej sachte so susedom na jeho pozemku , nemal by som vodu, kedze na mojom pozemku sa do vodomernej sachty v takej malej hlbke napojit neda
karas romiida4 nie nie je to tak, zbastardila to obec suhlasom so smejdackym vyhotovenim prac svojho dodavatela prac, podla projektu, na ktrory obec dostala peniaze , mala zabezpecit vykonanie pripojky kazdemu dotknutemu obcanovi vo vzdialenosti 1 m od plota na jeho pozemku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nevybavená sťažnosť na obecný úrad ohľadom vodovod. prípojky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.