Zavrieť

Porady

Cestovné príkazy zamestnanca

Zamestnanec absolvuje niekoľko pracovných ciest do mesiaca. Používa pritom svoje osobné auto. Cestovný príkaz si vystavuje raz za mesiac, kde uvedie všetky cesty naraz - je to pre neho jednoduchšie. Ja mám s tým ale problém (možno zbytočný) nakoľko cena PHM sa v priebehu mesiaca mení a teda podľa mňa by si mal za každú pracovnú cestu vystaviť samostatný cesťák. Nerada by som ho zaťažovala, na druhej strane - zase aby som to aj ja mala dobre. Môžem teda v jeho prípade použiť priemernú mesačnú cenu uvedenú na stránke štatistického úradu a uznať taký mesačný cesťák? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zamestnanec si sám vystavuje cestovný príkaz? ten má vystaviť zamestnávateľ,
    zamestnanec predkladá vyúčtovajnie pracovnej cesty ...

    bločky z tankovania nepredkladá? je nejaký iný dôkaz o vykonaní ciest?

    § 7 (5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len „doklad o kúpe“). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len „štatistický úrad“).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Rád by som videl zamestnávateľa, ktorý vystavuje cestovné príkazy jednotlivým zamestnancom.
    Bloček z tankovania NIE JE dôkaz o vykonaní pracovnej cesty ako uvádzaš v treťom riadku.
    Mila123 u nás .......ak máš vysvetľovať dookola zamestnancovi, skontrolovať, opravovať a máš program na CP urobíš raz dva......
    Nandrolon U nás si ich robí každý sám, ak ho má zle, tak mu ho nadriadený nepodpíše a on sa už sám do budúcna naučí.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Osobne si myslím, že stačí zobrať zo stránok štatistického úradu priemernú cenu PHM paliva, ktoré je uvedené v technickom preukaze a prepočítať na najazdené kilometre.
    Ak to chceš mať ale nepriestrelné, tak nestačí spriemerovať ceny za PHM za daný mesiac, ale musíš použiť vážený aritmetický priemer, teda cena v danom týždni a dané kilometre v danom týždni.
    Takto to ale nerieši asi nikto v SR.
    Bločky dávaš vtedy, ak čapuješ napr. prémiové palivo a chceš ho preplatiť. Ak bločky nemáš, berie sa cena zo stránok ŠÚ.

    Cestovné príkazy zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.