Zavrieť

Porady

Koeficient narocnosti prace pre junior uctovnika

chcela by som sa opytat to akeho stupna narocnosti prace spada pozicia uctovnika konkretne uvedene v zmluve junior uctovnik, ktory ale robi kompletne uctovnictvo niekolkych firiem cize (DPH, mzdy, DPPO, zavierku, cestnu dan ...)
Pretoze niekto mi tvrdi ze to spada do 2.stupna, niekto do 3. stupna a uz aj do 4.
Ked som sa pytala na inspektorate prace tam mi len povedala ze to zamestnanec by mi mal dat vediet, len on mi tvrdi ze ja nemam ziadnu zodpovednost, no len ja musim striehnut na terminy a ked nahodou zabudnem odoslat vcas vykaz tak budem mat ja problem vo firme, totizto po mne nikto nekontroluje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emanuelle86 co myslite pod HM? lokalita je bratislavsky kraj
    Mila123 hrubá mzda
    emanuelle86 900
    Mila123 v BA kraji? trochu málo, ak dokážete urobiť JU či PU kompletne (skoro, popr. s malou výpomocou)....moja osobná skúsenosť? máme 2 mladé, ozaj pracovité inžinierky ekonómie v práci, fackala by ma hanba keby som im nedala mesačný základný plat aspoň vo výške 1000,- € a to sme v okrese na severe SK, náš okres "vyhráva" stále do 3. miesta s najvyššou mierou nezamestnanosti.......
    emanuelle86 JU nerobim iba PU kompletne (vypomoc u mna jedine ak si neviem s niecim rady pripadne mi dojde nieco s cim som sa este nestretla dojdem prekonzultovat sefovi inak nic) vidite ako sa tu zamestnava, pretoze ludia z inej casti SR si myslia ze tu ludia pod 1700 v hrubom nezarobia. U jednej firmi mi povedali ze junior uctovnik (to co ja robim) mu daju 762 v hrubom a inde 1300 -1700 eur. Lebo ja osobne si myslim ze ludia zle zaraduju tento stupen u pozicii a ludia su neadekvatne ohodnoteni (podceneni) Len IP sa odvolal na zamestnavatela ale kto odkontroluje ci zamestnavatel spravne plati ludi za to co oni robia a na co sa mozu zamestnanci odvolat ci obhajit? nic take neexistuje k tomu som po vsetkom ja dospela. Navyse sef po mne chce aby som mu zaplatila pokutu ked nahodou oneskorene zaslem vykaz a pri vyrubenie z fin. spravy, to si ja osobne myslim ze to patri po 4. stupen a ja mam teda zodpovednost
    Mila123 štatistika nepustí.......i tak v BA boli, sú a aj budú stále vyššie platy.............odporúčam nájdite si inú pozíciu, lepšie platenú.......
    na severe, východe SK si nenájdete žiadne voľné pracovné miesto v štátnej alebo verejnej správe (pro forma sa urobí výber, ale už vopred sa vie kto obstojí) , a v BA za ten istý plat ako inde na SK je habadej voľných pozícií......podobne je to pri učiteľoch.........
    emanuelle86 slovenska firma nezaplati slovaka, ale paradoxne zahranicna da aj 2 nasobok, uz mam prejdene nejake kola pohovorov a to sa neda vobec porovnat, preto podla statistiky su platy v BA vyssie najvyssie lebo je tu najvyssi pocet zahrn. firiem inak keby tu neboli tak sme na urovni 90.tych rokov, poznam to aj podla toho ked dosla KIA do ZA
    Mila123 poznám aj iných, aj slovenské spoločnosti (zvyčajne výrobné) a platia aj u nás slušne aj účtovníčky.....
    veronikasad môžem sa spýtať na vzdelanie a dlžku praxe ?
      zbaliť

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Je to tretí stupeň náročnosti práce, IV. stupeň je hl. účtovník. Teda 1.4 x 646 = 904.4 eur/m.

    Koeficient narocnosti prace pre junior uctovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.