Zavrieť

Porady

Aký je rozdiel medzi peňažným denníkom FO a peňažným denníkom pre občianske združene?

Aký je rozdiel medzi peňažným denníkom fyzickej osoby a občianskeho združenia? Aký softvér odporúčate na účtovanie OZ ktorý nebude mať príjmy ktoré dosahujú zisk. Môžem napríklad účtovať občianske združene v MRP? Tento softvér poznám, len či vyhovuje pre občianske združenia ?
6 komentárov     zbaliť
ivka70 preco by MRP nevyhovoval na uctovanie? len ci nebude pre OZ zbytocne drahy ....
sattelitka na tých pár pohybov bude stačiť aj demo, len zrejme kolónky v PD nebudú vyhovovať, a to asi v mrp neviem prepisovať
ivka70 Ak tam ide o par pohybov, to sa da robit kdekolvej, aj v Exceli
sattelitka ano rozmýšľam, len by som potrebovala nejaký vzor.. na to členenie stĺpcov
romana147 Aj ja mám stiahnutý nejaký PD a upravený v excel calcul - - reálne sa využíva asi 10 stĺpcov
na nový rok sa skopíruje, prenesie štart, vymaže
sattelitka Romana, a môžeš mi prosím poslať ako vzor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Obsahová náplň peňažného denníka pre OZ je uvedená v postupoch účtovania v JÚ pre neziskovky
    ja účtujem v Alfe plus, ale musela som si prispôsobiť členenie

    Aký je rozdiel medzi peňažným denníkom FO a peňažným denníkom pre občianske združene?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.