Zavrieť

Porady

potvrdenia k štátnemu občianstvu v SR

Dobrý deň, súčasťou žiadosti o udelenie štátneho občianstva v SR je aj potvrdenie zamestnávateľa o zaplatení dane z príjmov a o zaplatení poistného na verejné zdravotné poistenie, sociálne poistenie a starobné dôchodkové sporenie - mám dať mzdový list za každý rok, alebo čo mám doložiť zamestnancovi? má niekto s tým skúsenosti? ďakujem
6 komentárov     zbaliť
kn-alka určite potvrdenie zamestnávateľa, nie rovno potvrdenie z uvedených inštitúcií?
Ajdinka len to musím za každý rok urobiť kopiu potvrdenia o zaplatení daní z príjmov zo závislej činnosti, a k SP a ZP poisťovni o zaplatení odvodov aké potvrdenie? je to zhruba 20 rokov dozadu
tigy Nemám s tým skúsenosti, ale pýtajú len potvrdenie o zaplatení, nie doklady preukazujúce zaplatenie...
Ja by som mu jednoducho dala papier, že ako zamestnávateľ potvrdzujeme, že za tie a tie roky boli za tohto zamestnanca zaplatené odvody aj dane (samozrejme, ak naozaj boli zaplatené).
V tom zozname tak či tak chcú od žiadateľa aj potvrdenia o zaplatení od daňového úradu a zdravotnej poisťovne, takže si vaše potvrdenie vedia overiť....
misoft
Žiadateľ už nie je povinný dokladovať niečo, čo verejná a štátna správa môže overiť sama - stop byrokracii!
https://datalab.digital/stopbyrokracii/
lutsine28 Pekný deň,

tiež riešim podobne potvrdenie, chcem sa spýtať ako ste to nakoniec vyriešili, ako to má vyzerať, dakujem za odpoved.
Ajdinka prepáčte, až teraz to čítam, volala som tam a stačí len formou listu potvrdenie, kde sa uvedie komu sa odvádzalo zdravotné, sociálne a dań
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri zákon o štátnom občianstve - skúma sa občan, nie zamestnávateľ - od zamestnávateľa predkladá potvrdenie po pracovnom pomere + žiadateľ predkladá kópiu pracovnej zmluvy
    Ajdinka zamestnankyňa mi doniesla vytlačený papier Doklady k žiadosti o udelenie štátneho občianstva v SR kde sa okrem iných potvrdení vyžaduje " potvrdenie zamestnávateľa o zaplatení dane z príjmov a o zaplatení poistného na verejné zdravotné poistenie, sociálne poistenie a starobné dôchodkové sporenie", je tam aj to čo ste spomínali

    potvrdenia k štátnemu občianstvu v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.