Zavrieť

Porady

Doprovod pacienta na kúpeľnú liečbu a DPH

Dobrý deň, pacient má pri kúpeľnej liečbe doprovod príbuzného. Príbuzný si platí stravu a ubytovanie, ktoré mu preplatí zdravotná poisťovňa. podľa § 29 zákona o DPH je poskytovanie zdravotnej starostlivosti fakturované bez DPH. Pre pacienta stravné, ubytovanie a procedúry fakturujem bez DPH. Doprovod - účtujem prvý krát - už by som mala zdravotnej poisťovni fakturovať s DPH - je to takto správne? Ďakujem za rady.


Ak doprovod pacienta priamo súvisí s jeho kúpeľnou liečbou, ktorá nadväzuje na odporúčanie lekára, potom sa taký doprovod zdravotným poisťovniam fakturuje bez DPH.
Naposledy upravil Janiela : 21.10.22 at 09:10
Mila123 preplatí ZP stravu a ubytovanie?
likvidovala som doprovod z o.z. matka sprevádzala dcéru DMO , dieťa cca 12 r. dostalo A poukaz zo svojej ZP, matka si vybavila OČR, ale ubytovanie a stravu si platila sama, preplatili sme jej doklad z o.z. z asignačnej dane......
opýtam sa, nedáte doklad sprevádzajúcej osobe? a sama si požiada o preplatenie z jej poistenia?
inak by som fakturovala s DPH, je to strava, ubytovanie......na základe akého podkladu idete ZP fakturovať?
Janiela Áno, so ZP je to dohodnuté. Pani je ŤZP - teda musí mať doprovod. Tiež myslím, že s DPH. lebo pre doprovod nie je procedúra.
Ubytovanie by som dala s 10% a stravné s 20%.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Doprovod pacienta na kúpeľnú liečbu a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.