Zavrieť

Porady

Pracovny uraz pocas bezpecnostnej prestavky.

Dobry den,mam uzavretu prac zmluvu par.43 ZP.na dobu urcitu.pracovna pozicia vodic taxi sluzby.po odpracovani 5 hod nocnej smeny-12 hod- som isiel na bezpecnostnu prestavku.Tuto prestavku som plnil vo svojom bydlisku zo suhlasom dispečera taxi sluzby.Po vystupeniu z vozidla som sa posmykol a spadol a utrpel tazky uraz.je to pracovny uraz alebo uraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aresnull ano suhlas,cital som na nete ,ze bezpecnostna prestavka vodica,nie je totozna vyznamovo ako prestavka zamestnanca prevadzky...a posudzuje sa inak.d
    ivka70 To je ine, to je prestavka, ktoru napr, kamionisti travia povinnym oddychom na parkovisku ... v aute ..... ale vy ste isli domov ...
    romana147 Podla mna NEMUSÍ BYť V AUTE
    ivka70 To bol priklad, ale je to prerusenie jazdy, nie navrat domov.
    aresnull tak,ked sa stane pocas povinnej bezpecnostnej prestavky kamionistovi uraz,nie je to prac.uraz?
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe je to pracovný úraz, kedže bol cez prestávku, ktorá sa nepočíta do PČ.

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    "Po vystupeniu z vozidla som sa posmykol "
    keby si sa pošmykol "pri" vystupovaní a nie "po" vystúpení,
    možno by bol pracovný

    asi podobné- SBS ťažko chápal,že "silno iskrilo" je lepšie ako "slabo horelo""
    Naposledy upravil romana147 : 26.10.22 at 11:41
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Nerozlišuješ? Mal prestávku, dostal povolenie ísť domov - už NEPRACOVAL!!! Takže aj tá cesta domov už nebola práca!
    romana147 ZELENý MOZOG = ty NROZLIšUJEš
    ..
    "som isiel na bezpecnostnu prestavku.Tuto prestavku som plnil vo svojom bydlisku" // ZMENIL si išiel som na mal
    "Mal prestávku, dostal povolenie ísť domov"
    aresnull dnes som dostal odoved od dopravneho analytika,ze aj pre taxikarov platia rovnake podmienky bezpecnostnej prestavky ,ako pre kamionistov,,,
      zbaliť

    Pracovny uraz pocas bezpecnostnej prestavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.