Zavrieť

Porady

Hrubé porušenie pracovnej disciplíny

Dobrý deň chcela by som vás požiadať o radu ako postupovať v prípade - zamestnanec v októbri dostal upozornenie pre menej závažné porušenie pracovnej dis. že prestal bezdôvodne vykonávať svoju prácu a čakal kým mu skončí pracovná doba. Nepodpísal to ale povedal že chce ukončiť PP dohodou. Zamestnávateľ súhlasil pripravili sa papiere a zamestnanec ich nepodpísal. V dohodnutý posledný deň kedy mal končiť neprišiel vôbec do práce čiže absencia. po niekoľkých telefonátoch od zamestnávateľa nech príde podpísať papiere povedal že on je v zahraničí a má inú prácu. Nechodí do práce už týždeň. Ako máme teraz prosím postupovať? Spraviť ďalšie upozornenie na hrubé porušenie alebo už písať rovno okamžité skončenie PP ktoré ak pošleme poštou do vlastných rúk pravdepodobne v lehote neprevezme keďže je mimo. Kedy vlastne potom skončí pracovný pomer? Keď ubehne odberná lehota na pošte, alebo môžme priamo už do výpovede dať dátum ku ktorému dňu končí PP? Ďakujem pekne za váš čas a rady.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 dňom kedy sa Vám vráti neprevzatá poštová zásielka až tým dňom ukončíte PPV podľa § 68/1/b ZP.....
odberná lehota na prevzatie poštovej zásielky je od 01 11 2022 stanovená na min. 10 dní......
ja som posielala poštou minulý mesiac , do vlastných rúk s odbernou lehotou 18 dní.......
do SP a ZP hlásite absenciu........
Zuzka2510 A do výpovede dávam nejaký dátum či bez dátumu poslať? Ešte som ukončenie poštou neriešila všetko osobne podpísali tak nie som si v tomto prípade istá. Ďakujem
Tweety Pletieś výpoveď s okamžitým skončením, tak ako to je? Lebo to sú dva rôzne spôsoby skončenia PP.
Zuzka2510 Ach jaj okamžité skončenie pracovného pomeru to som myslela
Mila123 do oznámenia pre zamestnanca uvediete, že "PPV končí dňom doručenia písomnosti, pri neprevzatí písomnosti končí dňom vrátenia poštovej zásielky Poštovým úradom "(zvyčajne Slovenská Pošta), dátum doručenia budete vedieť z poštovej zásielky
Zuzka2510 Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Absencia je vážne porušenie PD. Keďže už jedno upozornenie na jej porušenie mal.,môžete s ním okamžite skončiť PP. PP skončí dátumom doručenia alebo v druhom prípade až dátumom, kedy sa dokument vráti spāť, ako nedoručený.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka2510 Ďakujem pekne
    mari2x asi v tom prvom malo byť aj upozornenie na možnosť okamžitého ukončenie, vtedy ako Twenty.
    Zuzka2510 V tom prvom upozornení je uvedené že ak sa to bude opakovať dostane výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny. Tak to potom asi bude musieť byť výpoveď a nie okamžité skončenie pracovného pomeru.
    mari2x pozri v ZP, kedy je možné okamžité
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    "Povedal" PP sa vždy ukončuje jednou či druhou stranou písomne, takisto discip. opatrenia sa vyhotovujú písomne

    Hrubé porušenie pracovnej disciplíny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.