Zavrieť

Porady

Predaj tabakových výrobkov na E-Shope ?

Dobrý deň, potreboval by som pomôcť. Plánujem predávať tabakové výrobky cez E-SHOP, aké podmienky treba splniť ?

Som SZČO, neplatiteľ DPH.
Za každú odpoveď Ďakujem.
S pozdravon.
5 komentárov     zbaliť
misoft Uja Gúgeľa nepoznáš? Ten ti odpovie. Ale podľa mňa - predávať tabak a cigarety cez e-shop - pekná volovina, najmä, ak si ich kúpiš skoro na každom rohu.
https://ficek.sk/ake-su-podmienky-pr...vyrobkov-12418
Dnes krabičku pod 4€ NEZOŽENIEŠ (nepočítam pašované!!!! a to by si asi neposielal a ak, poslali by ťa niekam s obmedzeným výhľadom) - a pochybujem, že niekto si bude objednávať kartón (10 balíčkov) po 4,80€/ks (48€) + poštovné a čakať 3 dni na doručenie. A aby si aj zarobil, musel by si ich cenu zdvihnúť, inak pôjdeš do mínusu. To radšej natiahne papuče a na rohu si ich kúpi priamo.
veronikasad Predajná cena tabaku a tabakových výrobkov je stanovená zákonom, nie je možné predávať za nižšiu, ale ani vyššiu cenu. Veľmi málo zákazníkov bude chcieť k nej platiť ešte poštovné, poobzeraj sa po inom produkte ...
pavol54 ako bývalý fajčiar som mal najväčší problém ak mi došli v nedeľu, že fúha, ešte väčší problém bol ak boli prázdne vrecká na dve veci mi bola cestovná vkladná knižka a kreditky neboli, v najbližšej krčme mars 4,40 predstava že si zavolám a kurier mi donesie o dva dni ,by mi dovtedy suchú hubu zatočilo okolo uší
MartanZneba Dobrý, prevažne by sa jednalo o žuvacie tabaky a elektronické cigarety.
veronikasad Neďaleko nášho činžiaku je takáto predajňa, zrejme samotné mu to moc nevynáša, lebo tam má aj výdajné miesto Zásielkovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    veľa krčmičiek a malých predajní cigarety nepredáva lebo sa to neoplatí. myslím že musíš byť platiteľ spotrebnej dane tým automaticky aj dph a tie daňové výkazy
    veronikasad Pavol, nesuhlasím - platitelom spotrebnej dane nie je predajca (obchodník)cigariet, nemusí byť ani platitelom DPH, pokial neprekročí limit obratu ... Nepredávaju, lebo rabat od predajcu je nízky a nemôžu si ho svojvolne navyšovať (účtujem novinový stanok)
    pavol54 no veď preto som napísal "myslím si" , a to že sa im "predaj neoplatí" neskúmam príčiny, len som to uviedol ako fakt, ktorý povedal majiteľ krčmy, čo si aj potvrdila.

    Predaj tabakových výrobkov na E-Shope ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.