Zavrieť

Porady

Staznost proti uzneseniu

Dobry den, prosim o radu. Boli sme podvedeni panom, ktorý nam slubil stavebny material, poslali sme mu na ucet zalohu 400 eur a mame aj sms komunikaciu, kde je dohodnute ze material privezie na konkretne miesto v konkretny den. Nestalo sa, tak sme podali oznamenie na policii. Prisla nam odpoved, ze odmietaju zacat trestne stihanie, pretoze nie je dovod na jeho zacatie. Pan uviedol, ze material nedodal, lebo ho nevedel doniest a peniaze nevratil lebo ich nema. Na zaver uviedol ze peniaze vrati, lebo nemal v umysle nikoho podviest. Vedeli by ste mo pomoct ako sformulovat odvolanie k uzneseniu? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Polícia má pravdu - toto nie je trestný čin. Ty si s ním uzatvoril obchodný vzťah, ktorý nevyšiel - nezrealizoval sa. On ti teraz dlhuje peniaze, má záujem ti ich vrátiť. len ich teraz nemá (neviem, či skutočne, alebo si vymýšľa, ale to je jedno) . O aký trestný čin by sa podľa teba malo jednať?

  Keby to mal byť trestný čin, ako si myslíš, tak banky by museli podať kvantá trestných oznámení na dlžníkov, čo prestali splácať úvery. Trestný čin podvodu by si musel dokázať - že si od teba zobral peniaze už s úmyslom, že ti ich nevráti. Napr. keby to robil pravidelne rôznym ľuďom. Vieš to dokázať?

  Jediné, čo môžeš teraz spraviť je, že spíšeš žalobu o vydanie platobného rozkazu na dlžné peniaze na okresný súd podľa bydliska dlžníka. Ak súd vydá platobný rozkaz, s tým môžeš ísť k exekútorovi, aby tie peniaze vymohol.

  Ale polícia nebude naháňať tvoje peniaze.

  Takže zabudni na nejaké odvolanie k uzneseniu.

  Ak si predsa len myslíš, že to bol trestný čin podvodu a vieš to dokázať, môžeš spísať sťažnosť na prokuratúru, alebo poskytnúť polícii nové dôkazy.

  Staznost proti uzneseniu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.