Zavrieť

Porady

Povinnosť transferová dokumentácia

Ahojte,

s manželom spolu vlastníme 2 sročky, ktoré navzájom spolupracujú (nájom v trhových cenách), a zároveň rodinný príslušníci (syn a synovec) fakturujú za účtovnícke práce a nákladnú dopravu v trhových cenách.
Musíme mať vypracovanú transferovú dokumentáciu?
Sú to mimochodom nevýznamné ceny - účt. 300 eur ročne, nákl.doprava cca. 5x do roka po 270 eur, nájomné stanovené v priemernej cene v okolí, obrat máme niekoľkonásobne vyšší (nad 500 tis. eur)

Alebo ako si vyložiť toto: musí viesť TD pri významných kontrolovaných transakciách daňovníka fyzickej osoby, ktorá zisťuje základ dane alebo daňovú stratu podľa § 17 zákona o dani z príjmov,

Poprípade viete poradiť, či je cena za skrátenú dokumentáciu 1700 eur s DPH relevantná? Zdá sa mi to strašne veľa!!!!

Vie niekto poradiť prosím?
Naposledy upravil janulka5595 : 09.11.22 at 04:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Povinnosť transferová dokumentácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.