Zavrieť

Porady

materské ak zamestnanie je viac ako 90 dní

Dobrý večer dnes sme v práci riešili jednu známu čo od 1.11. ma nové zamestnanie na matersku ma nastupiť v marci 2023 takže materská sa jej počíta už z nového zamestnania však? aj keď má nižší vymer.základ,žiaľ firma,kde pracovala ukončila svoju činnosť ,takže je rada,že si aspoň na par mesiacov našla prácu.Zmiatol ma ale jeden článok kde bol príklad že pani mala nove zamestnanie 1.8.do napr.29.11. ale rozhodujuce obdobie je len obdobie 1.8.-31.10., preto ak je niekto zbehlejší v týchto veciach rozhodujúce obdobie bude v mojom prípade od 1.11. do 4.3.203?dakujem pekne
veronikasad Podmienku 270 kal.dni v posledných dvoch rokoch má splnenú? Odkedy trval predch.prac.pomer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak na materskú nastúpi v marci a poistenie bude bez PN, rozhodujúcim obdobím bude november 2022-februar 2023.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maja32 takže rozhodujuce obdobie je vlastne koniec kalend.mesiaca pred nastupom na materskú? a v tomto rozhodujucom období musí byť platené poistenie viac ako 90 dní či obdobie 90 dní sa berie do predch.dna pred nastupom na MD? Ma podmienku 270 dni splenenú
    karka Keď je teoretický prípad: Zamestnaná od 15.11.22, na materskú pôjde cca stred februára 23. VZ bude od november do január. 90 dní bude platené, ale vyráta sa z 11.-1. teda príjem za február už dôležitý nebude?
    Mila123 za 2/2023 sa neberie príjem pre výpočet nemocenskej dávky.........
    karka, tu si SP na toto posvieti, cez IP
      zbaliť

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Do rozhodujúceho obdobia pre výpočet výšky materského sa počítajú iba celé mesiace. Preto v príklade toho článku sa už nepočíta november a v tvojom príklade by sa nepočítal marec.
    veronikasad Nesúhlasím, ak pracovný pomer začne v priebehu kal.mesiaca, započíta sa aj tento. Rozhodné obdobie končí mesiacom predchádzajúcim mesiacu v ktorom začne poberať materské.
    Onko Áno, myslel som to tak, že končí sa posledným celým mesiacom. V obidvoch príkladoch začínal pomer k prvému, tak to bolo irelevantné, ale súhlasím, že som bol nepresný.

    materské ak zamestnanie je viac ako 90 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.