Zavrieť

Porady

Podpis na darovacej zmluve

Zdravím, prosím o radu... Musí byť podpis obdarovaného na darovacej zmluve overený? Alebo stačí len podpis darcu...? IDE O NEHNUTEĽNOSŤ!!
Naposledy upravil karka : 10.11.22 at 07:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Overený musí byť len podpis darcu.
    Pozri napr. aj tu:
    https://ficek.sk/overenie-podpisov-n...j-zmluve-17809
    https://ficek.sk/overenie-podpisov-n...j-zmluve-17809
    Naposledy upravil Tweety : 09.11.22 at 15:02
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Takže ak daruje bonboniéru, tak potrebuje aj overenie od notára?

    https://www.verdikto.sk/pravna-porad...-overeny-1316/
    Tweety Jéj aké múdre. Nehovor, že pritom spisujeś zmluvu.
    marjankaj § 628
    (2) Darovacia zmluva musí byť písomná, ak je predmetom daru nehnuteľnosť, a pri hnuteľnej veci, ak nedôjde k odovzdaniu a prevzatiu veci pri darovaní.
    misoft Chápeš ty vôbec znenie tohto §? Asi nie! Ak niekomu daruješ bonboniéru, tak mu ju dáš predsa do ruky - dochádza k odovzdaniu a prevzatiu pri darovaní. Inak - s tým si to ale totálne pohnojil.
    marjankaj Takže ty vieš, čo zadávateľka darovala. Máš čarovné gule?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Záleží od okolností a daru samotného.

    Pri nehnuteľnostiach podpis musí byť overený zo zákona...inak by zmluva nemala šancu prejsť cez kataster.
    Pri iných veciach overenie podpisu nie je vyžadované.

    No nič nebráni tomu, aby sa overenie podpisu nevykonalo aj v takýchto prípadoch...jeden nikdy nevie, čo sa môže v budúcnosti vyskytnúť.
    ...a poplatok za samotné overenie je pár ečiek, takže niet čo riešiť.
    karka Idem podávať elektonicky vklad na kataster, Tam bude v zmluve môj elektronický podpis, ako obdarovaného. Tak snáď im to bude stačiť. Nejde o ečka skôr o to, že časovo nestíham

    Podpis na darovacej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.