Zavrieť

Porady

Odpočúvanie hovorov

GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Viete mi niekto poradiť, či sa dá zistiť, či moje hovory na mobilnom telefóne a aj na pevnej linke niekto neodpočúva? Kde a ako by som si toto mohla overiť a ako mám postupovať? Ďakujem.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Z času na čas máme všetci tento pocit. Chovaj sa a telefonuj tak, akoby Ťa neodpočúvali. Podľa Tvojich príspevkov cítim, že si seriózny človek a ide o sebaklam. A ak nie, aj tak nič nezmôžeš.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Danila
Z času na čas máme všetci tento pocit. Chovaj sa a telefonuj tak, akoby Ťa neodpočúvali. Podľa Tvojich príspevkov cítim, že si seriózny človek a ide o sebaklam. A ak nie, aj tak nič nezmôžeš.
Danielka, ďakujem pekne za tvoje slová, ale mám podozrenie z istých dôvodov. Vieš, nedá sa tu otvorene o tom písať, poviem k tomu len jedno. Ak chceš odhaliť podvodníkov a začínaš im stúpať na päty, lebo im prihorieva, ver mi, sú schopní urobiť čokoľvek. Viem o čom hovorím a stále viac sa čudujem tomu, čo všetko sa dá na Slovensku realizovať a ako sa dá ľaho pripraviť niekoho o kus života len preto, že nepatríš medzi nich, nedáš sa oklamať, podplatiť, zneužiť ale naopak bojuješ za svoje práva a práva ľudí, ktorých zastupuješ. Mám isté informácie, preto sa pýtam, kde by som mohla toto zistiť, pretože viem, že je to protizákonné a nie je mi ľahostajné, ak mi niekto zasahuje do môjho súkromia takýmto spôsobom.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Gabika vážne? Ani ma netraš. Normálne by som na telekomunikačný úrada napísala. O podozrení. Nebuď v nevedomosti, ale obšetri aj u policajtov. Veď za to nič nedáš. Normálne mám o Teba obavy, ako Ťa poznám bezdôvodne podozrievavá iste nie si. Tak konaj, síce odpočuté nemôžu nikde použiť /verejn/ ale môžu zneužiť vo svoj prospech. Tuším čoho sa to týka. Takže Gabika, normál aj policajtov. Daj vedieť čo najviac a najskôr čo zistíš. Na mňa t.č. máš. Keby si náhodou menila, daj mi vedieť aké máš. Nie je nič horšie ako podozrievanie.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
GabiZ
Danielka, ďakujem pekne za tvoje slová, ale mám podozrenie z istých dôvodov. Vieš, nedá sa tu otvorene o tom písať, poviem k tomu len jedno. Ak chceš odhaliť podvodníkov a začínaš im stúpať na päty, lebo im prihorieva, ver mi, sú schopní urobiť čokoľvek. Viem o čom hovorím a stále viac sa čudujem tomu, čo všetko sa dá na Slovensku realizovať a ako sa dá ľaho pripraviť niekoho o kus života len preto, že nepatríš medzi nich, nedáš sa oklamať, podplatiť, zneužiť ale naopak bojuješ za svoje práva a práva ľudí, ktorých zastupuješ. Mám isté informácie, preto sa pýtam, kde by som mohla toto zistiť, pretože viem, že je to protizákonné a nie je mi ľahostajné, ak mi niekto zasahuje do môjho súkromia takýmto spôsobom.
Samozrejme, že viem, o čom hovoríš. Kto z nás nestretol podvodníka? A kto z nás - účtovníkov a ekonómov mu nestúpil na otlak. Jasné, otlak zabolí a oni zajačia. Ale jediní kompetentí, ktorí Ti to potvrdia, alebo vyvrátia sú celkom určite policajti. Ja by som sa obrátila najskôr na nich, a keby vyhýbačka, tak kľudne aj na ministra. Oni sú teraz k takým veciam veľmi ústretoví. Takže Ty sa nedaj a makaj.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Skús nejakú detektívnu kanceláriu,oni robia aj odhaľovanie odpočúvania.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ďakujem Vám všetkým za radu a hlavne za podporu, Elenka aj Danielka vy viete o čo ide, tieto kroky, ktoré navrhujete, už podstupujem, len som si myslela, či aj operátori by mi vedeli dať takúto informáciu. Každopádne sa tým budú zaoberať kompetentné orgány, tak potom budem vedieť viac. A skúsim aj priamo na konkrétnych operátorov. Potom dám vedieť, ako to dopadlo. Ďakujem Vám ešte raz, dúfam, že máš Danila pravdu a nájdem sa s ústretovosťou tam, kde to bude treba. Poctiví ľudia totižto veľmi ťažko bojujú s tými, čo na podvodoch vyrástli, človek len ústa otvára nad tým, čo všetko a ako hladko im to prechádza a častokrát kam ďaleko tie siete vedú. Prajem vám pekný zbytok večera.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Viem o čom hovoríš, aj ja mám občas ten pocit, najmä keď mám v telefóne "ozvenu" môjho hlasu! Niektorí "tiežpodnikatelia " neuznávajú hranice a ak ich chceš urobiť a upozorniť na čiaru, začneš mať obavy! Ale aj medzi tými, kde to chceš zisťovať sú nie vždy čistí ľudia.
Držím ti palce!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
je to proste Slovensko.
0 0
SYM SYM

SYM je offline (nepripojený) SYM

jednoducho som
hmm, sice neviem o vasich problemoch, ale urcite je to velmi neprijemne,
drzim palce nech sa vam to v poriadku vyriesi a zvladnete tu situaciu,
nie je nic horsie ako zit v strachu a neistote, to potom berie dych celej rodinke,
pekny vecer
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ešte raz všetkým ďakujem za podporu a za rady, túto vec doriešim (snáď v zdraví) a dám vám vedieť, lebo myslím si, že nie som jediná, ktorá s takýmto problémom bojuje. Možno tým pomôžem aj iným. Pekný deň vám prajem.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

GabiZ
Viete mi niekto poradiť, či sa dá zistiť, či moje hovory na mobilnom telefóne a aj na pevnej linke niekto neodpočúva? Kde a ako by som si toto mohla overiť a ako mám postupovať? Ďakujem.
Podľa vyjadrenia môjho kamaráta, zamestnaného v nemenovanej telekomunikačnej firme, sú všetky hovory, či už Tcom, Tmobil alebo Orange uchovávané po určitú dobu v archíve, t.j. nahrávajú sa. Ak sa dá toto nazvať odpočúvaním, tak sme všetci odpočúvaní...

Predpokladám, že si nemyslela toto "odpočúvanie", ale skôr nelegálne odpočúvanie na štýl ala súkromný detektív manžela alebo suseda potrebuje o nás vedieť nejaké informácie...alebo polícia prekračuje svoje právomoci... Existujú detektory bezdrôtových aj drôtových odpočúvacích zariadení, ktorým sa dá preveriť tak na 90% miestnosť alebo zariadenie, či je skutočne čisté, neodpočúvané.

Ešte dodám teoretické možnosti odpočúvania osoby napr. cez mobil:
- mobilný telefón je sám o sebe prístroj, ktorý s príslušným softvérom môže slúžiť ako odpočúvací prístroj, bez toho, aby o tom vedel operátor
- zneužitie archívu nahrávaných hovorov priamo u operátora(nikto nie je neomylný)
- použitie moderných odpočúvacích zariadení, ktoré umiestnime v blízkosti sledovanej osoby(napr. do mobilného telefónu, pera, tašky a pod)

Ak Ti môžem poradiť, vôbec by som sa možnosťou odpočúvania nezaoberal, pretože možnosti sú v podstate neobmedzené a človek by sa musel z toho zblázniť, keby mal eliminovať všetky aspekty. Treba sa držať v medziach (niekedy aj v krajných) zákonov.
Naposledy upravil M3G : 04.10.06 at 20:35
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

M3G ďakujem za informácie, tiež som si to zisťovala a môžem potvrdiť, že takto mi to bolo povedané. V dnešnej pretechnizovanej dobe je možné všetko, urobili sme iné opatrenia, takže už sa tým snažím nezaoberať. Napriek tomu ďakujem aj za ostatných, ktorí sa s takýmto problémom stretli, alebo sa môžu stretnúť. Prajem pekný deň.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nikto ti to neprizná, že si odpočúvaná aj keby to vedeli
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

Držím päste, aby sa Vám to podarilo vo Váš prospech vyriešiť. Nepodarenosti je v tomto štáte hodne a hodne sa im napomáha.Veľa zdaru.
0 0
hackit hackit

hackit je offline (nepripojený) hackit

Tvoje obavy nie su neopodstatnene. Odpocuvanie mobilov je uz dost pristupna technologia. Pocital s tym sice uz povodny navrh normy GSM, ale tato moznost mala zostat iba v moznostiach statnych bezpecnostnych agentur. Takyto menej bezpecny variant napokon presadili francuzi a nemci. Prelomenim kryptovacieho algoritmu a dostupnostou velmi lacnych a vykonnych komponentov sa cena potrebnej vybavy dnes rata v niekolkych desiatkach tisic SK v kazdom velkosklade s pocitacovym hardware na Slovensku. Takze ak to niekomu za to stoji...
Omnoho horsie je, ze jednoduchy a ucinny sposob ako to odhalit alebo tomu zabranit neexistuje. Je mozne pouzit pridavne zariadenia na dodatocne kodovanie hlasu, ktore musi byt samozrejme nainstalovane na oboch stranach hovoru. Ceny takychto uprav su ale niekde inde.

Takze toto treba mat vzdy na pamati, ked zdvihate mobilny telefon. A ak si dolezite informacie vymienate osobne, bez vybratej baterie z mobilu sa o utajeni da hovorit len velmi tazko.
0 0
marisan marisan

marisan je offline (nepripojený) marisan

Odpočúvanie zistíš tak , že ak máš vypnutý mobil t. j. úplne aj s vybratím batérie /mobil nie je funkčný/a ak po nejakom čase , keď založíš batériu a zapneš mobil zistíš , že ti príde správa o neprijatom hovore od nezmyselného čísla t.j. 00421232222202 a pod. Je to signál , že si odpočúvaný.Môžeš si to overiť tak, že na toto číslo sa nikdy nedovoláš /tak to majú ošetrené/. Čo je však najviac zarážajúce a šokujúce, odpočúvať ťa môžu aj pri vypnutom mobile /t.j. ak je baterka v prístroji a mobil je tým pádom funkčný a jeho mokrofón funguje/. To nevieš bežne dostupnými prístrojmi zistiť. Preto , ak má človek nejaké dôležité jednanie ,alebo dôležitý rozhovor , najlepšie je baterku z mobilov všetkých zúčastnených vybrať.Toto sú skúsenosti ľudí , ktorí boli odpočúvaní a žiadny operátor tomu nezabráni.
Naposledy upravil marisan : 01.12.09 at 22:18
0 0
Theoo Theoo

Theoo je offline (nepripojený) Theoo

Ahojte všetci, toto je môj prvý príspevok na porade. Myslím, že som spravil dobre že som sa sem registroval, teší ma ak si ľudia navzájom pomáhajú a štvú ma neprávosti naokolo. Moju úvodnú reč som si predstavoval trošku inak, napríklad tak, že niekomu poradím , tak možno nabudúce a teraz k veci:

marisan ty si spomenul že odhaliť odpočúvanie sa dá na základe nezmyselného čísla ktoré príde po vykonaní určitých úkonov s telefónom. Lenže mne takéto nezmyselné čísla s prefixom 00421xxx... volávajú bežne a keď ich zdvihnem spojenie sa hneď preruší, samozrejme po vytočení dotyčného čísla sa dozviem že číslo neexistuje. Už som na základe tohoto obťažovania kontaktoval svojho mobilného operátora načo si vyhradil mesiac na odpoveď tak dúfam že sa tomu seriózne venujú. Najprv som si myslel že je to číslo ktoré patrí do takzvaných škodných, kde po zodvihnutí sú účtované vysoké poplatky, aj keď nepoznám technické pozadie, v dnešnej dobe je snáď už možné všetko. A teraz večer sa dozviem že ma môžu odpočúvať, tomu sa mi moc veriť nechce pretože som prostý človek s veľmi nezaujímavou funkciou ktorá má dopad maximálne tak na môj život. Alebo sú tie "hračky" dostupné širokej mase??

Budem rád ak sa k tejto téme vyjadrí každý kto má čo povedať.
0 0
marisan marisan

marisan je offline (nepripojený) marisan

Stačí si prečítať články , ktoré sú uverejnené na internete , kde sa dozvieme aj také skutočnosti , že operátor musí poskytnúť určitým štátnym orgánom v prípade potreby záznam všetkých hovorov 5 rokov spätne dozadu. Je to fakt, a to uvádzam nie pre strašenie , ale pre ostražitosť , aby človek nezostal v živote nepríjemne zaskočený.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

marisan Pozri príspevok
Odpočúvanie zistíš tak , že ak máš vypnutý mobil t. j. úplne aj s vybratím batérie /mobil nie je funkčný/a ak po nejakom čase , keď založíš batériu a zapneš mobil zistíš , že ti príde správa o neprijatom hovore od nezmyselného čísla t.j. 00421232222202 a pod. Je to signál , že si odpočúvaný.Môžeš si to overiť tak, že na toto číslo sa nikdy nedovoláš /tak to majú ošetrené/. Čo je však najviac zarážajúce a šokujúce, odpočúvať ťa môžu aj pri vypnutom mobile /t.j. ak je baterka v prístroji a mobil je tým pádom funkčný a jeho mokrofón funguje/. To nevieš bežne dostupnými prístrojmi zistiť. Preto , ak má človek nejaké dôležité jednanie ,alebo dôležitý rozhovor , najlepšie je baterku z mobilov všetkých zúčastnených vybrať.Toto sú skúsenosti ľudí , ktorí boli odpočúvaní a žiadny operátor tomu nezabráni.
Nejako extra som sa v tom nevrtal, ale "To nevieš bežne dostupnými prístrojmi zistiť" - ak sa ma jednat o odpocuvanie cez siet GSM, tak musi byt mobil prihlaseny na BTS a musi aktivne komunikovat. A to, ci komunikuje sa zistit da.

Ak by malo odpocuvanie fungovat inak, nie na baze GSM, tak ako? Ma kazdy SW v mobiloch backdoor na tento ucel? A ako potom komunikuje? BT? WiFi? Push-To-Talk (over GSM)? GPRS? Alebo cez spominany backdoor priamo ako vysielac? Nejako sa to koduje? Ako? Aky je dosah?

Asi som prilis velky optimista, ale "pokial neuvidim - neuverim" v tomto pripade plati na 100%.

Oficialne odpocuvanie vyzaduje sudny prikaz a neoficialne to asi "kamarat predajca v predajni" nedokaze...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Trocha na odľahčenie témy. A možno to ani nieje vtip. Neviem.

Opis z moderovanej on-line diskusie s riaditeľom SIS.

Anonym: "Pán riaditeľ, nezdá sa Vám to blbé odpovedať aj na anonymné otázky z internetu?"

Riaditeľ SIS: "Odpovedám zadávateľovi anonymnej otázky, užívateľ IP 195.58.16.15, host.t-com.sk, Martinovi Jakubcovi, bytom Bratislava, Moskovská ul. č. 43/a, rodné číslo 551012/1254. Nie, nezdá!"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať