Zavrieť

Porady

Excel - porovnat retazce podla anglickej abecedy

Mam dve textove premenne v Exceli a potrebujem vyhodnotit, ktora z nich je v alfanumerickom poradi vacsia. No potrebujem pouzit anglicku abecedu, aby bolo CG < CH < CI, lebo v slovenskom prostredi mi to pocita H < CH < I. Je na to nejaky operator, funkcia, prepinac v nastaveniahch harka, excelu a pod.?
pre nazornost, dajte si do bunky vzorec
="CI">"CH"
Ak je vysledkom FALSE, ako u mna, mate rovnaku ulohu... ako dosiahnut vysledok TRUE?
Naposledy upravil RadoDar : 23.11.22 at 19:19
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  elninoslov je teraz online elninoslov

  elninoslov
  Hovoríte o premenných, takže máte na mysli VBA? Vo Vašom popise porovnávate v SK-EN porovnaní 2 rôzne sady reťazcov. Porovnajte rovnaké sady, a uveďte, ako Vám to radí. Obyčajné porovnanie vo VBA (If A<B Then ...) funguje pre Vaše 2 sady takto CG,CH,CI a CH,H,I
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  RadoDar nie, nepisem o VBA. Klasicka bunka v beznom harku XLS. Premenna je to v tom zmysle, ze jej hodnota sa vypocitava z inych buniek, ktore sa menia. Konkretne tu je hodnota bunky 3-ciferne cislo, nasledovane 20-pismenovym retazcom (teda spolu 23 znakov) a takych buniek mam 22, menia sa v case.
  A potrebujem ku kazdej RANK, ale kedze RANK sa da pouzit len na ciselne hodnoty, tak pouzivam {=SUM((BUNKA<ROZSAH)+0)+1}
  To mi fungovalo az do momentu, ked som nenarazil na hodnoty 580DEDDBEAAAAAAAAAAAAAA
  580CHBECBBAAAAAAAAAABAA
  tie mi vyhodnotilo zle, podla slovenskej abecedy
  marjankaj Skontrolujte miestne nastavenie****Poradie zoraďovania sa líši podľa miestneho nastavenia. V položke Miestne nastavenie alebo Miestne a jazykové nastavenie na Ovládacom paneli skontrolujte, či máte v počítači správne miestne nastavenie. Informácie o zmene miestneho nastavenia nájdete v systéme Pomocníka Windowsu.
  marjankaj Alebo pomocný stlpec
  Daj nahradiť "C" za "C "
  =SUBSTITUTE(A1;"C";"C ")
  RadoDar Ďakujem, toto (zmena regionálnych nastavení) pomohlo, no prináša to neželané zmeny v celom systéme.. takže vyriešilo mi to jeden problém a spôsobilo 20 nových.
  Nahradiť "C" za "C " tiež pomôže, len to je také... neelegantné... už toto sú pomocné bunky, a k nim ešte ďalšie pomocné... možno by som sa mal zamyslieť ako inak vyriešiť to, na čo mi slúžia tieto pomocné bunky - ide o usporiadanie (rebríček) hráčov, ktorí majú určité body v lige, ale pri rovnosti bodov rozhoduje počet prvých miest, pri zhode počet druhých miest atď až po 20. miesto. A vyriešil som to tak, že som prvý znak definoval ako početnosť prvých miest (A ak jedno, B ak dva atď až po W ak 22 - maximum), druhé početnosť druhých miest a tak ďalej... a takto vzniknuté reťazce porovnávam pre získanie poradia.
  Nuž.. po chvíľke hromadného nahradzovania som si vystačil so zreťazením počtov jednotlivých umiestnení v dvojcifernom tvare. Síce sú tie reťazce cca 2x dlhšie, ale funguje to rovnako v slovenčine ako v angličtine.
  marjankaj bez prílohy ti to nikto riešiť nebude.
  RadoDar uz je vsetko vyriesene, dakujem
    zbaliť

  Excel - porovnat retazce podla anglickej abecedy

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.