Zavrieť

Porady

Účtovanie TrustPay

Ahojte, prvý krát mam účtovanie platobnej brany- TrustPay a mam v tom dosť chaos. Boli by ste niekto ochotný pomôcť mi s tým? Konateľka tvrdí, že nemajú vedenie účtu. No na vypise transakcií sú prijaté platby, zúčtovanie- prevod na bankový účet a refundácie. Mame to v mene CZK.
Účtovanie podľa vypisu transakcii:
1.prijaté platby urobím cez 315/311.
2. Zúčtovanie - prevod na b. účet mam ho účtovať cez 261, alebo účtujem potom len VBU priamo 221/315 ?
3. Refundácia 315/311 mínusom?
Poplatky nie sú uvedené žiadne.
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Účtovanie platobných brán býva zmätočné, ale TrustPay prideľuje účtom aj IBAN, takže tam nemám žiadne rozpaky to účtovať ako bankový účet:
    221/311 platby za faktúry
    568/221 poplatky
    261/221 "zúčtovanie"
    atď.
    Alebo potom všade namiesto 221 použiť ten 315.
    Prevod na bankový účet by som vždy riešil cez 261, aby som na účte TrustPay vždy videl správny zostatok podľa výpisy.
    Refundácie môžu byť aj mínusom, aj otočenými stranami, závisí od toho, ako to máte zaužívané, resp. čo umožňuje váš účtovný systém.
    Pri cudzej mene môžu vzniknúť aj kurzové rozdiely, o ktorých sa účtuje.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ricky1 Ďakujem. Takze moja úvaha bola správna. Len konatelia mi tvrdia, že nemajú IBAN k TrustPay. Neviem či je to možné. Ide mi aj o pripadne nahlásenie čísla účtu na FS.
    Onko No oni ten IBAN celkom dosť zatajujú. Videl som ho asi iba v XML výpise.
    Ricky1 Idem im teda skúsiť napísať, aby mi poslali výpis v XML súbore.
    Ricky1 Ešte mám takú primitívnu otázku. Účtujete podľa dátumu autorizácie - čo je rovnaký deň ako VFA a bol by teda rovnaký kurz, nevznikol by mi kurzový rozdiel,alebo deň zauctovania- čo je nasledujúci deň po vystaveni faktúry, a tým pádom mi skoro pri každej úhrade vznikne kurzový rozdiel. Ďakujem
    Onko Účtuje sa samozrejme ku dátumu zaúčtovania. Kurzové rozdiely nie sú problém, keď to softvér robí automaticky
    Ricky1 Ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.