Zavrieť

Porady

Dá sa Mamutom nalepiť dvojitá garniza?

Kúpila som drevenu garnizu ale vŕtať do stien nemôžme, začali chlapovi pri vŕtani iskry lietať zo steny a zhorel vrták, nejde to navrtat na žiadnom mieste, preto sa chcem opýtať, či udrží aj mamut dvojitú garnizu, kde sa bude vešať záclona a dva zavesy
5 komentárov     zbaliť
misoft Môj laický názor: nie. Pokiaľ máte na stene omietku - to je z toho ten najslabší prvok, odpadne od podkladu. 2 záclony by možno uniesla, ale ak sa k tomu pridajú závesy - to už bude dosť veľká záťaž.
To vŕtanie - čím ste vŕtali? Ak lietali iskry - narazili ste na armatúru, alebo oceľový preklad. Ako píšeš - je to všade, tak to bude asi nejaký preklad. Ďalšia možnosť je navŕtať po ten kov a potom prevŕtať to železo vrtákom na železo, vraziť tam kotvy a na tie garnižu uchytiť.
Kikicka94 Vŕtali sme vrtakom do železa a vôbec to nešlo, iskrilo stále ...sme zúfalí
misoft Ak ste použili TZV. vrtáky do železa, ktoré zoženieš kdekoľvek v hypermarkete - tak tými neprevŕtaš ani hrubší plech. Na takéto treba kobaltové vrtáky do do veľmi tvrdých materiálov triedy HSS-Co
https://www.doktorkladivo.sk/ako-vyb...erialu-a-prace
Kikicka94 Áno, také máme HSSC o5 a zhorel
viktorviktor Skús použiť diamantový vrták, korunku, do kremeňa, zvlášť tvrdé kamene, nesmie sa veľmi tlačiť vrták pri vŕtaní aby sa nezničil, 6 mm je tak 15-20€ tie lacnejšie, sú aj za stovku a viac
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    OneUp je teraz online OneUp

    OneUp
    Nevydrzi v ziadnom pripade. Musi vrtat vrtakom do betonu a priklepom
    Kikicka94 Veď sme vŕtali, s vrtacim kladivom aj s priklepovym vrtanim, s vrtakom do betónu, železa, obidva zhoreli a iskrilo

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    Ak chcete riskovat to, ze niekomu padne garniz na hlavu, tak nech sa paci. Ono sice reklama na Mamut znesie vela, len je otazne, ci tu zataz unesie aj lepidlo.
    Ja by som to rozhodne nerobil.

    Ak sa pouzije na dany material primerane naradie, tak beton povoli urcite. Vy ste to ale jednoznacne neurobili.

    Aj mne sa svojho času stalo, že aj priklepove kladivo bolo slabe.Takže som si zohnal nastrelovaciu pistol a po kratkom pouceni to uz bol iny fukot.
    Naposledy upravil wilby : 26.11.22 at 16:48

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Treba na vŕtanie použiť vŕtacie kladivo, nie mechanickú vŕtačku. Ta je vhodná akurát tak do tehly. Vrták do betónu, to je základ.

    Dá sa Mamutom nalepiť dvojitá garniza?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.