Zavrieť

Porady

Aktivovana sim karta

Davnejsie som predala na ulici človeku aktivovanu sim kartu. cislo na nu neviem. tiez som mu dala rod cislo a typek na moje meno aktivoval x kariet.moze s tym nieco policia? moze ho nejako vypatrat?
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Prečo si mu dala svoje rodné číslo?
awenka123 vravel že si potrebuje ešte aktivovať internet a tam potrebuje RČ
romana147 bol taký "dôveryHODNÝ "
kopretinka ako vieš,že na teba aktivoval x kariet? keď sa karta aktivuje,dotyčný musí byť pri tom aj so svojim OP,tak si neviem predstaviť,ako to urobil....
awenka123 da sa to stačí ti RČ a bezpečnostný kod
misoft
Z toho čo píšeš, dedukujem... tebe príroda veľa rozumu asi nenadelila....
duves *****
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Choď ku každému operátorovi,povedz že chceš vedieť,kolko čísel je aktivovaných na tvoje rodné číslo a nech ich poprípade zablokujú,a nech mi tu nikdo nevypisuje,že je to blbosť,lebo ja osobne som to robila.
    22 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    awenka123 čo si robila? ano mozu zablokovat to je fajn nápad ale moze aktivovat dakej a dalej. mohla by ho vyparat policia?
    veronikasad Polícia to zrejme riešiť nebude. Možno si budeš musieť vybaviť nový občiansky preukaz
    kopretinka netuším
    kopretinka ale rodné číslo jej zostane.
    veronikasad To je tiež pravda, potom nechápem ako to dokáže vybaviť bez obc.preukazu
    awenka123 na www str je aktivovat sim zadas RC a bezpečnostny kod a aktivujes. tak som pozerala na str.
    veronikasad Tu sim kartu ako doručujú?
    awenka123 kupíš v tescu a aktivuješ cez net z domu.
    kopretinka to je dobíjacia karta,takže peniaze za to od teba nikto nebude pýtať,adresu na zaslanie kódu tiež nemôže dať tvoju,tak potom fakt nechápem,načo mu bolo tvoje rodné číslo.......okrem toho muž nemôže použiť rodné číslo ženy,....alebo si nám nepovedala všetko...
    awenka123 ano je to dobijacia karta on ich zrejme predaval ako anonymne sim karty , neboli anonymné písane boli na moje meno. mam strach, ze ma bude kontaktovat policia .
    mirko70 Polícia bude kontaktovať až keby bola karta použitá pri trestnom čine. Ale zrejme by som postupoval podľa kopretinky,obehol by som si operátorov,poblokoval čo sa dá a potom išiel podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. To,že si dala kartu s číslom v dobrej viere neznamená,že on môže tvoje údaje zneužívať na nekalé úmysly,pretože predáva karty registrované na meno,na ktoré si ty nedala súhlas.
    awenka123 Sa bojim ze ma vysmeju,ze preco som mu dala RC a predala tu sim kartu. Aj toho da bojim,ze to sa neda zistik komu som to predala.
    mirko70 Smiať sa môžu ale trestné oznámenie prijať musia. Nikto nevidí ani do najlepšieho priateľa,bohužiaľ je to smutné,ale je to tak.To ako keby si niekomu predala metlu,on s ňou dakoho zabije a teba odsúdia,že si mu ju predala v dobrej viere. Každému sa to môže stať.
    awenka123 Mozno nejako cez ip adresu by ho nasli?
    mari2x "predala v dobrej viere. Každému sa to môže stať"

    predala na ulici

    nestane sa to každému - - iba ak rozum mešká
    bodliak Nemusíš hovoriť, že su mu RČ dala,
    ale stačí povedať, že ho vie. Odkiaľ, to je jedno ...
    Nie je problém zistiť RČ.
    awenka123 no len či ho vypatraju. čis a dazistiť nejako, že aktivoval simky cez stranku
    kopretinka čo furt mudruješ? či hento či tamto..Zablokuj všetky simky.Nepotrebuješ,aby ho vypátrali,ty potrebuješ,aby bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,aby si mala nejaký dôkaz,že nejdeš s ním v niečom........
    viktorviktor prečo hľadať cez ip, každú kartu poslali na tú ktorú adresu, operátor má zrejme adresu doručenia
    awenka123 no karta sa da kupit napr aj v Tescu a aktivujš ju cez www stranku z domu takže IP adresa sa zaznamena?
    kopretinka aktivujem si ju v tescu,v Lidli,v DM.....hocikde
    Nandrolon awenka123... nech ťa kontaktujú, čím skôr, tým lepšie, v podstate si nič neporušila. Žiaden zákon nezakazuje poskytnúť druhej osobe rodné číslo.
    Bola tu otázka, načo sú mu tie karty. Napr. nato, že keď nahlási bombu v nejakej budove, alebo bude niekoho vydierať, tak operátor sa dostane iba po tvoje údaje a tam to skončí, takže on je v podstate v anonymite...
    Povieš, že si mu ju poskytla v dobrej viere a tým to zhasne.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme to robí mailom alebo telefonicky, lebo na pobočke by mu lístok s rodným číslom nestačil. Kuriéri sú nezodpovední, pri odovzdávaní zásielky občiansky preukaz nevyžadujú (osobná skúsenosť pri preberaní zásielky z Orange)
    kopretinka no pekne.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.