Zavrieť

Porady

Trasie sa mi obraz na monitore

Dobrý deň . Môj monitor sa začne chvieť ak sa zapne doma veľký spotrebič . Mraznička , mikrovlnka . Monitor má frekvenciu 60hz . Je zapojený samostatne a predlžovačka má prepäťovú ochranu . Neviem čím to je . Ďakujem za každú radu.
romana147 Teda monitor má zabudovaný fixfrekvenčný menič 50/60 Hz ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ako ďaleko je monitor od tých spotrebičov? Trasie sa pri zapnutí každého spotrebiča? Alebo len pri niektorom konkrétnom?

    Prepäťová ochrana nemá s tým nič spoločné, tá tomu nezabráni. Sú to interferencie, dialo sa to hlavne pri CRT monitoroch, predpokladám, že máš LED monitor. Akým káblom máš prepojený monitor s PC? Je to VGA, DVI alebo HDMI kábel? DVI alebo HDMI kábel by to nemal robiť.

    Ak áno, môže byť vadný aj zdroj monitora, že nedokáže odfiltrovať rušenia z iných zariadení.

    Píšeš, že je zapojený samostatne. Čo to znamená? Že je v inej zásuvke? To nestačí, treba ho zapojiť na úplne inú fázu, než z ktorej je napájaný zdroj rušenia - ak máš v dome (byte) viac fáz. Ak máš len jednu, tak jedine zapojiť monitor cez nejaké odrušovacie zariadenie:

    https://www.conrad.sk/p/ehmann-0463x...hoCtkcQAvD_BwE

    https://casove-spinace.heureka.sk/malapa-fsr1/#prehlad/
    Naposledy upravil Chobot : 03.12.22 at 20:51
    Igor76 Mraznička je na chodbe v samostatnej zásuvke a mikrovlnka v kuchyni. Klasický VGA kábel , je to LED monitor. PC a monitor je na predlžovačke , nič viac . Obnovovacia frekvencia monitora je 60hz. V byte sú staré rozvody ,všetky zásuvky na jeden istič .Vďaka za typ na tie zásuvky
    Chobot Nedá sa monitor prepojiť s PC cez DVI kábel?

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    velký spotrebič môže niekedy spôsobiť pokles napätia - nedotiahnutý spoj , čo máš navešané na tom zásuvkovom okruhu ?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Igor76 Iba monitor a PC . Ale celý byt má iba jeden istič ..resp. zásuvky a svetlá v byte a hlavný na chodbe v rozvodnej skrinke.
    romana147 " celý byt má iba jeden istič " = bl bos t
    svetlá a zásuvky nemôžu ísť na 1 istič !
    ps
    každý zásuvkový okruh má mať SVOJ istič
    iba že by drôty ťahal učeň
    Igor76 ok ,, zle som napísal ..zásuvky jeden istič a svetlá druhý
    Chobot Podľa mňa tým chcel povedať. že celý byt má iba jednu fázu, nemá iný okruh.
    Igor76 svetlá jeden istič a zásuvky druhý ...
    Chobot Jasné, že máš viac ističov, ale všetky sú zapojené na jednu fázu. V byte nemáš trojfázový prívod.
      zbaliť

    Trasie sa mi obraz na monitore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.