Zavrieť

Porady

Riadok 04 výkazu DPH a účet 343

Dobrý večer prajem! Potrebovala by som Vašu pomoc ohľadne riadku 04 výkazu DPH a účtu 343. Za mesiac mi vyšiel rozdiel 0,04 € na výkaze, nakoľko v súhrne počítač vo výkaze berie logický výpočet základu 20%, kým pri zaúčtovaných faktúrach DPH je zaokrúhlená na 2 desatiny. Keď mi na výkaze vypíše logickú chybu, môžem to tak nechať, alebo ako to mám spraviť. Keď to opravím vo výkaze, nebude to sedieť so sumou uvedenou v Zozname DPH dokladov. Ako to robíte Vy? Ďakujem za odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka kontrola prejde aj pri 10-20 centovom rozdiele - ja nezaokrúhľujem, to čo je na faktúrach ide do KV aj do DPH
Nóni2 Ďakujem veľmi pekne!
kn-alka pri kontrole keď svieti žltým, môžeš kľudne podať, len pri červenom nevieš podať - vtedy je vo formulári hrubá chyba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Tiež nikdy neopravujem tieto rozdiely, pre istotu si to skontrolujem v KV a ak je všetko ok, tak tam nechávam sumu, aká vyšla v účtovníctve... nikdy s tým na DÚ nebol problém.
    Nóni2 Veľmi pekne ďakujem, prajem krásny deň!

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    mením sumy, kým mi nezmiznú dolu tie upozornovacie riadky

    a neprejde kontrola formulára ! / raz bola potrebná callpomoc, pri cestnej dani prechádzalo auto z druhej zlavy do tretej
    Nóni2 Ďakujem pekne
    kn-alka mari2x - kým ti kontrolné riadky svietia na žlto, nemusíš nič opravovať - len keď sviete na červeno nevieš podať - ja nikdy nič neopravujem a je to tak v poriadku

    Riadok 04 výkazu DPH a účet 343

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.