Zavrieť

Porady

Vyhral som súdne pojednavanie

Dobrý deň prajem ,
Chcem vás poprosiť o informaciu vyhral som súdne pojednavania ohľadom mojej nehnutelňosti.
Chcem sa vás opytať ako mam postupovať aby som dostal naspäť list vlastnictva ako som mal pred sudom ?
Ďakujem za info
duves LV je verejnna listina. Mylsim, že to vedia na poštach robiť. Inak aj z domu, ak to nepotrebuješ na právne ukony.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    My nevieme, čo bolo predmetom sporu a čo je v rozsudku. Treba si prečítať v rozsudku, ktorý si dostal a je právoplatný uvedený petit (záverečné vyjadrenie) a poslať rozsudok príslušnej inštitúcii, ktorá má rozhodnutie súdu vykonať. Pravdepodobne to bude asi kataster.

    serif12345 je offline (nepripojený) serif12345

    serif12345
    Ano to je mi jasne čo sa tyka toho L.V. ale teraz je nehnuteľnosť ešte napidana na organizaciu čo som sa s ňou sudil ja potrebujem to prepisať naspäť na mňa preto som chcel vedieť ako postupovať ďakujem za reakcie pekny deň
    misoft Nečítaš odpovede? Ak si vyhral, máš na to potvrdený a právoplatný rozsudok - tak to urobíš cez kataster - ten vykoná zmeny v evidencii a tebe už pošle LV a organizácia odrazu NEBUDE na LV figurovať. A ty - ako majiteľ ich buď vyzveš na vypratanie nehnuteľnosti, alebo pošleš im návrh na nájomné. Ak nepristúpi - opäť cez súd - akonáhle si ty vlastníkom a organizácia NEMÁ s tebou uzavretú nejakú zmluvu - považuje sa to za užívanie cudzieho majetku.
    serif12345 Ďakujem velmi pekne áno takuto odpoveď som čakal
    Ešte raz ďakujem a prajem pekny deň

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Daj si na rozsudok na súde v informačnom centre vyznačiť právoplatnosť. Overenú kópiu takého rozsudku prilož k Návrhu na záznam do katastra nehnuteľností a podaj na kataster (kópiu návrhu ti potvrdia).
    Pozri § 34 až § 36 katastrálneho zákona tu:
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/162/20221101
    serif12345 Ďakujem pekne za info

    Vyhral som súdne pojednavanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.