Zavrieť

Porady

Ako nastavim ventilátor?

Ahojte,
Ako prosím nastaviť ventilátor aby mi išiel na najmenej a ako ho úplne vypnem. Celú noc to hučí.
Vôbec tomu návodu nerozumiem ako mám ktorý spínač do ktorej polohy dať.
V prílohe obrázok
Ďakujem
IMG_20230107_191325.jpg  
IMG_20230107_191327.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    Nekupuj také zbytočne ZLOŹITÉ veci ako nastavitelný ventilátor
    ak chceš niečo vyventilovať - - zapneš
    ak už stačilo - - vypneš
    mmch , slovník ,, 4, = dobeh ! - - ked tam dobehne, zastaví
    BENZ30 Žiaľ to je súčasť prenajatého bytu. Ja by som také nikdy nič nekupoval

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to trochu komplikované ovládanie, ale dá sa to pochopiť. Podľa ovládacích prvkov to vyzerá byť nejaký odťahový ventilátor (napr. na WC).

    Prepínačmi 1 a 2 nastavuješ rýchlosť odťahu pre automatický odťah a prepínačmi 6 a 7 nastavuješ rýchlosť odťahu pre odťah iniciovaný tlačítkom (spínačom) manuálne.

    Takže ak chceš, aby pri dopytovom spustení išiel na čo najmenší výkon, tak prepínač 1, 2 a 6 musíš dať do hornej polohy a prepínač 7 do strednej polohy. Zároveň prepínač 3 musíš dať do strednej polohy, aby sa ti automaticky nezapínal.

    Prepínačom 4 nastavuješ dobeh:
    - v strednej polohe pôjde ventilátor len po dobu, kým bude vypínač (napr. svetla, ak bol ventilátor zapojený do spoločného vypínača pre svetlo) zapnutý
    - v spodnej polohe pôjde po vypnutí svetla ešte 15 minút
    - v hornej polohe pôjde po vypnutí svetla ešte 30 minút

    Prepínačom 5 nastavuješ oneskorenie zapnutia:
    - v strednej polohe sa ventilátor zapne hneď, ako dostane impulz
    - v spodnej polohe sa ventilátor spustí až po 6 minútach po tom, čo zapneš vypínač
    - v hornej polohe sa ventilátor spustí po 45 sekundách po tom, čo zapneš vypínač

    Podľa továrenského nastavenie by ventilátor nemal ísť vôbec po zapojení, mal by byť vypnutý, takže nerozumiem, prečo ti ide celú noc. Ani ktorékoľvek nastavenie neurobí to, že by išiel celú noc.

    Môže to byť jedine preto, že je zle pripojený. Pozri si v návode, ako sa pripája k napätiu a kde sa pripája spínač. Ak je trvalé napätie na spínacom konektore, tak je logické, že ide non-stop.

    Odfoť svorky, kde sú zapojené káble a prípadne uveď presnú značku a typ ventilátora.

    Ako nastavim ventilátor?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.