Zavrieť

Porady

Vrátenie zrpš

Naposledy upravil 2zuzanka2 : 14.01.23 at 17:41
12 komentárov     zbaliť
buchač Dve otázky :
Koľko majú deti rokov ?
O akú sumu sa jedná ?
bodliak Už si tu zas ?
Ako to súvisí s vekom detí ?
veronikasad bodliak, nechceš radšej odpovedať na otázku zadávatelky, ak teda odpoveď poznáš ?
buchač bodliak (Dnes 19:14) Už si tu zas ?
Ako to súvisí s vekom detí ?
========================
Teba hovno po tom, že kde som...hlavne, že ty si neustále zakopaný.
Ale vysvetlím ti, že prečo tie otázky, nakoľko ja sa nikdy nepýtam bez príčiny.

Pýtam sa na vek detí preto, lebo ak ide o predprimárne vzdelávanie, tak toto je u nás povinné.
Takže je na stole otázka, ako je možné, že dotyčné deti ukončili škôlku 16.1.2023 , keď školský rok končí v júni ?

Pýtam sa na sumu preto, lebo bežne sa berie poplatok ZRPŠ v škôlke 10-15€ mesačne za dieťa.
Ak sa dotyčná interesuje ohľadom vrátenia peňazí v tejto výške, tak mi to príde tak trochu od veci pri takejto malej sume, nakoľko vraví, že sa jedná o 2 mesiace.

...a ani nevravím, že (ako spomenula ivana) je tento príspevok dobrovoľný, čo znamená, že ho nemusela platiť.

Máš ešte nejaké otázky ? Ak nie, tak si daj pohov.
bodliak "Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku; výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku."
www.minedu.sk/predprimarne-vzdelavanie/

Čo z toho je povinné ? Zase trepeš sprostosti ?
buchač S tebou sa ja nebavím...predchádzajúce bola výnimka (ktorú si mimochodom nepochopil).
bodliak Ty si treskol sprostosť a teraz že vraj výnimka ?
majkii buchač (Dnes 19:28)
Pýtam sa na vek detí preto, lebo ak ide o predprimárne vzdelávanie, tak toto je u nás povinné.
Takže je na stole otázka, ako je možné, že dotyčné deti ukončili škôlku 16.1.2023 , keď školský rok končí v júni ?
--------------------------------------------------------------------------
Napr. na základe rozhodnutia riaditeľa škôlky o individuálnom predprimárnom vzdelávaní zo zdravotných dôvodov. Osobitné spôsoby plnenia školskej dochádzky a povinného predprimárneho vzdelávania sú uvedené v §23 školského zákona
buchač 2zuzanka2 (Dnes 20:44) Dedí majú v marci 5rokov predprimárne máme napísané v rozhodnutí o prijatí tak som chcela byť za múdru a napísať to mudro,ale asi to nebolo múdre.jedna sa o sumu 30€ pre niekoho smiešna suma no pre mňa nie ,nejedná sa o dva mesiace,dva mesiace sú už doma zo zdravotných dôvodov, deti ukončili škôlku teraz v januári, ale vyplatené máme celý školský rok,preto nevidím dôvod prečo by škôlka mala mať naše peniaze keď tam deti nechodia
===========================
Tak toto je už trochu jasnejšie, hlavne tie zdravotné dôvody....preto tá otázka na začiatku.
Čo sa týka peňazí ? Ak sa nemýlim, tak výraz "smiešny" som nepoužil.
Každý robí, čo uzná za vhodné...no veľká väčšina by sa na to naťahovanie proste vykašľala.

Povedzme (fakt len ako príklad), že tvoje deti nastúpia do škôlky, lebo zdravotné problémy pominú.
Ide totiž o to, že učiteľky sú dosť často proste diagnóza a v konečnom dôsledku by na to doplatili deti.
buchač 2zuzanka2 (Dnes 21:45) .. mala mať peniaze ktoré naše deti nikdy nevyužijú
ako môžem dostať svoje peniaze späť?
===================
Otázka znie, ako si peniaze pýtala. Či len tak, medzi dverami alebo písomne.
Lebo takéto záležitosti sa vybavujú jednoznačne písomnou formou. Tu máš vzor, ktorý je potrebné tak trochu upraviť, čo by nemal byť problém.
http://www.mssevcenkova.sk/rodicovsk...oTBVRy5fOOTkZw
buchač 2zuzanka2 (Včera 22:56) Ja som sa skontovala s mamičkou ktorá je rodičovskej rade škôlky na FB,či je možné vrátiť preplatok na Zrpš z dôvodu že synovia ukončili dochádzku.odpoved bola že nevracajú že mali na FB v ich skupine hlasovanie a piati boli proti vráteniu ,dvaja boli za a dvaja sa zdržali,neviem ale do akej miery je take FB hlasovanie platne.
==========================
Sila, fakt sila...riešiť takéto veci cez FB.
Ako keby som čítal o Matovičovi@spol...
romana147 Si si istá, že "ukončili škôlku ku dňu 16.1.2023 " , ak je dnes 14. ????????????????????
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Prispevok na ZRPS je dobrovolny a nijako sa nespaja s tym, kolko dieta z neho vyuzilo alebo kolko do skolky realne chodilo.
Ziadat ho vratit, ak ste ho dobrovolne zaplatili, je prinajmenšom zvlastne.
Ziadny zakonny narok na vratenie nie je a ak to zdruzenie nema definovane v statute, ani asi neexistuje sposob, akym by to mohlo urobit.

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
ZRPŠ sú občianske združenia.
Nikoho nemožno nútiť aby bol členom OZ a platil členské.
Rovnako nikoho nemožno nútiť aby platil príspevky nejakému OZ.
Učiteľka nemá právo tlačiť na rodiča, že nemá zaplatené členské/príspevok ak sa k tomu dobrovoľne nezaviazal.
Ďalšia vec, ak už niekomu platím, tak žiadam pri odovzdaní peňazí, potvrdenie koľko a za čo som mu zaplatila.
Takže p. učiteľka (ak ju OZ poverilo vyberaním peňazí) mala vydať pri úhrade doklad s uvedením kto preberá (v mene koho), na aký účel, sumu platby a dátum prevzatia peňazí.
Účel platby ste si mali overiť vopred, či išlo o členské alebo príspevok - a teda pozrieť stanovy OZ ako funguje členské a príspevky a či je možné aspoň ich časť vrátiť a za akých podmienok.

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Aj ZRPŚ peniaze majú vyúčtovanie a teda v škôlke vedia, koľko bolo vyčerpané na mikulášsky balíček či hocičo iné a koľko konkrétne pre vaše deti. Nevidím dôvod, prečo by vám nemohli zvyšok vrátiť.
Nepotrebujú na to paragraf, len trochu ochoty a práce navyše.
PS.
Myslím, že všade sa nájdu rodičia ktorí si to môžu dovoliť a pomáhajú viac ako iní.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.