Zavrieť

Porady

Zaplatenie vianocnych sviatkov

Ahojte, mam takyto pripad:

Zamestnankyna pracuje v zivoc.vyrobe,cize takmer kazdy den. V tyzdni ma 1 den volno. Od 23.12 do 27.12 nepracovala z dovodu cerpania dovolenky. Otazka znie, ci jej mam zaplatit 3x sviatok (sobota,nedela,pondelok), alebo iba 1 sviatok (26.12. pondelok) a tie 2 budu ako dovolenka
(pripadne by tam mala volno, kedze hodin ma v sumare az 204 (bez tych dvoch sviatkov))? Bol za nu za tieto dni zastup, takze zastupujuci zamestnanec dostal priplatky za sviatky.

Dakujem.
11 komentárov     zbaliť
veronikasad má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas ? Ako mala pracovný kalendár na december ?
poisonblu ja presne neviem, ako to maju.. u nas sa dochadzka pise nie uplne presne podla zmien, ktore mame v pravidlach.. mne pride dochadzka a podla toho nahram do systemu.. ci v tu sobotu/v nedelu mala alebo nemala robit, ja neviem
poisonblu mala by podla rozpisu robit 5 dni po 6 hodin, potom den volna a 1 den 10 hodin.. spolu 40 za tyzden.. ale v dochadzke ma len 6 hodinove zmeny s pauzou 1 den... v mesiaci este zastupovala za kolegynu
veronikasad podla pracovného kalendára mala cez sviatky robiť ? Má hodinovú alebo mesačnú mzdu ?
poisonblu podla zmien, ktore mame v pravidlach mala robit...je platena ukolovo
romana147 ale ba
takže nie 37,5 hodiny ?
poisonblu v kmenovom subore maju vsetci zamestnanci nahraty 40 hod. prac. tyzden.. zmeny v tyzdni su upravene v pravidlach, ale nie vzdy sa ide podla nich, vela ludi nam totiz chyba a tak niekto za nich musi zastupovat
ivka70 Kolko dni dovolenky tam pocitas? Mala by cerpat dovolenku aj v sobotu a v nedelu?
poisonblu jej veduci jej napisal dovolenku na 23.12., 24.-26.12.jej dal sviatok a na 27.12. a 28.12. ma zase dovolenku.. ano, mala by mat vkuse dovolenku, ale sviatok dovolenku prerusuje, len ja neviem ci jej mozem preplatit sobotu a nedelu ako nahradu za sviatok ked v podstate tie 2 sviatky ako take do fondu prac. casu nepatria.. ratam 22 dni, 176 hodin z toho 1 sviatok 26.12...ak by v tie 2 dni pracovala, jasne, dam priplatok za sviatok ale takto neviem
ivka70 To ale musis vediet ty.
Ak mala pracovat, ale nepracovala, tak nemoze cerpat dovolenku, musis jej dat nahradu mzdy za sviatok, lebo ten prerusil dovolenku.
Ak pracovat v dane dni nemala, nemoze mat ani dovolenku ani sviatok, bol by to jej volny den v praci.
Su len tieto 2 moznosti v tomto pripade.
poisonblu jasne, vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zaplatenie vianocnych sviatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.