Zavrieť

Porady

DPH-daňové priznanie

Uctovanie pri dovoze tovaru z ineho clenskeho statu mi je jasne. 343AU/343AU. Ale uz ste niekto robili DPH priznanie za mesiac maj? Je vam jasne na ktory riadok priznania davate zaklad dane a DPH pri dovoze z ineho clenskeho statu?
Usporiadat
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Chcem sa ešte opýtať na daňv.priz.DPH či riad. 03+04 má byť sumarizovaný v r.01 , lebo na poučení DPH je ,že na r.01 sa neuvádza základ dane pri dovoze tovaru. Program mi však ukazuje iné.
Poučenie r.03+04 je súčet riadku 01 ... ako je to myslené s tým dovozom tovarom .
R.04 nadobutnutie tovaru v tuzemsku podľa § 11 , ktorý je na riadku 04 základ dane , tak daň sa mi objaví na r.17 Ide o to samozdanenie.
Myslím správne?

Aby som upresnila objednala som si tovar pod svojim IČ pre daň v ČR
tá mi vystavila Fa bez dane. Tú som prepočítala kurzom NBS + na to som dopočítala 19% daň. Tú som si odpočítala na DPH a zároveň som urobila samozdanenie to som vlastne dala do riadku 04 základ dane a do r.17 daň.
Je to správne? Čiže túto daň mám na vstupe aj na výstupe.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Áno riadok 1 je sumarizácia r. 3 + 4. Dovozom tovaru je myslené dovoz z tretích krajín. Ak nakupuješ tovar z iných členských štátov, je to nadobudnutie tovaru v tuzemsku §11.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Zabudla som tam ešte dodať, tak ako si napísala ďalej to ide - r. 17, no a odpočet r. 19 a r. 22 celkom odpočet.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať