Zavrieť

Porady

DPH, zrážková dan

Mám otázočku som platcom DPH a účtujem v JU. Pri výpočte DPH mi vyšiel nadmerný odpočet. DU mi peniaze vrátil no ja neviem kde ich mám zaúčtovať na aký kód a to isté neviem kde mám zaúčtovať zrážkovú daň. účtujem v JU MS-DOS. Pri viacnásobnom nadmernom odpočte DPH sa musí požiadať daňový úrad o vrátenie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Damián
    Mám otázočku som platcom DPH a účtujem v JU. Pri výpočte DPH mi vyšiel nadmerný odpočet. DU mi peniaze vrátil no ja neviem kde ich mám zaúčtovať na aký kód a to isté neviem kde mám zaúčtovať zrážkovú daň. účtujem v JU MS-DOS. Pri viacnásobnom nadmernom odpočte DPH sa musí požiadať daňový úrad o vrátenie?
    Ďakujem
    Príjem peňazí nadmerného odpočtu zaúčtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Neviem aký máš soft, ale v členení si nájdi niečo ako "vysporiadanie DPH" alebo niečo podobné.

    Zrážková daň je výdavkom ovplyvňujúcim základ dane a ten nájdeš pod položkou napr. "daň - mesačné preddavky"

    Pri nadmernom odpočte sa nemusí požiadať DÚ o vrátenie. Ak si nemôžeš nadmerný odpočet odrátať z vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zd. období, DÚ Ti tento nadmerný odpočet automaticky vráti na účet (viď §79 zákona o DPH)

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    ups... sorry, teraz som si len všimla, že sme v MRP , takže tie kódy Ti poradia zrejme tí, ktorí sú v MRP "doma". Princíp zostáva

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Zrážkovú daň zaúčtuješ kódom U 23 - do miezd. Môžeš si otvoriť analytiku na daň zo ZČ a zrážk. daň osobitne. Nadmerný odpočet DPH kódom U36 - do riadku DPH.

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    Mám ešte jednu otázku odľadom DPH. Ak je odpočet pri DPH tak to dávam v JU na kod U36 mínusom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.