Zavrieť

Porady

odhlásenie zamestnávateľa z VšZP

prosím vás ako odhlásiť zamestnávateľa zo všzp, ked už nezamestnáva nikoho? nenašla som v e pobočke nič treba to podať poštou? ďakujem
12 komentárov     zbaliť
Negoce ak je zamestnávateľ prihlásený v ZP nie je na škodu, ZP odporúča zamestnávateľa odhlásiť, keď končí aj firma
yvica aha takže ja nemusím odhlasovať zamestnávateľa, ale pýtajú výkazy čo budem posielať nulové? ďakujem
Negoce nie, nepýtajú výkazy ak nemáš zamestnanca......bolo by to nelogické ak by si mala dohodára, ten by robil iba raz za čas (musela by si odhlasovať a prihlasovať stále aj zamestnávateľa?) , nie v ZP je nastavený systém tak, že máš aktívny závod (zamestnávateľa), prihlásiš ho do ako 2, či 2D, 2Y a i. a potom musíš podať Mesačný výkaz......ak nemáš zamestnanca nehlásiš nikomu (pre RD odhlasuješ 2 K) a ani vtedy neodhlasuješ zamestnávateľa, a nemáš povinnosť zasielať MV......
yvica ok, čiže ja som odhlásila posledného dohodára v septembri, no a stále pýtajú výkazy, tek nechápem ked nemusím nič oznamovať, čo mám urobiť?
kn-alka tak máš niekde chybu, niekto nebol odhlásený, však si pozri zoznam zamestnancov v elektronickej pobočke
yvica čiže ak odhlásim posledného zamestnanca, tak nemusím rušiť registráciu zamestnávateľa ani posielaať nulové výkazy? pozerala som posledný dohodár bol odhlásený 2,9,22 v zozname zamestnancov nikto nie je, neviem, kde je chyba. mám tam zavolať alebo čo s tým.
tigy Jednoznačne, však ako inak zistíš, v čom je problém?
yvica uz som zistila, výkaz za 9/22 chýba lebo dohodárka bola prihlásená do 2.9..
a ešte otázka je možné odhlásiť zamestnávateľa to zas v inej firme ked už aj firma koncí, zamestnanec bol odhlásený k 13.1. výplata mi ešte nejde urobiť čiže nemôžem poslať výkazy sp, zp, čiže či je možnosť odhlásiť zamestnávateľa a potom poslať výkazy do sp a zp, či nie? ďakujem
Negoce odhlásenie či už zamestnanca ale i zamestnávateľa neznamená, že Vám príslušné úrady zrušia aj Vaše e-pobočky (stále viete podať MV, prehľady, hlásenia, elektr. komunikácia zostáva )
yvica ďakujem
yvica no dočítala som sa, že zamestnávateľ je v sociálke odhlásený posledným zamestnancom, že sociálka pošle oznámenie o ukončení registrácie, ale ak aj firma už je v likvidácii, netreba podať odhlášku zamestnávateľa?
a v union v takomto prípade prosím vás ako postupovať, lebo to sa neviem dočítať.
Negoce odhlásením posledného zamestnanca SP má povinnosť ukončiť zamestnávateľa, o tomto písomne informuje zamestnávateľa (aj do schránky Slovensko.sk), po prihlásení ďalšieho zamestnanca musí sa zamestnávateľ prihlásiť (do 8. dní )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odhlásenie zamestnávateľa z VšZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.