Zavrieť

Porady

Zamestnanec TPP a Home office v Azii.

Prezeniem. Upresnuje nejaky predpis ze zamestanec s TPP nemoze na home office cely rok pracovat z Azie ? Aj som googlil ale nic extra som nenasiel. Kamarati co pracuju v zapadnej europe vraj maju dovolene len 20 dni v roku na home office mimo krajiny kde platia dane ( asi kvoli daniam ). Tu som nic podobne nevygooglil. Dajme tomu ze SK_zamestnavatel mu to umozni resp mu je to jedno.
10 komentárov     zbaliť
buchač Zákonník práce vymedzuje len pojem domácka práca, pojem home office nedefinuje.*
glogol takze asi ano ..
"Miesto výkonu práce zamestnanca sa tak stane jeho domácnosť. Za domácnosť zamestnanca sa však pre tento účel považuje nie len jeho obydlie, ale aj akékoľvek iné dohodnuté miesto výkonu práce mimo pracoviska zamestnávateľ"

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/pracovne-p...v-com-sa-lisia © Podnikajte.sk
buchač Domácka práca (tzv. trvalý home office)
Zákonník práce (§ 52) definuje domácku prácu ako pracovný pomer zamestnanca, ktorý vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok DOHODNUTÝCH v*pracovnej zmluve, a*to doma alebo na inom dohodnutom mieste.
https://www.podnikajte.sk/pracovne-p...ffice-pravidla
Negoce pokiaľ je to ázijská krajina, pri zamestnancoch platí pravidlo, že ak je to zamestnanec zrážajú mu poistné príslušnej krajiny (bez ohľadu či ich má alebo nemá platené v EÚ alebo na SK), ale daň? záleží na tom, či existuje dohoda/ zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, predpokladám, že sa jedná o internetové služby? bolo by to zamestnanie a či živnosť? alebo nejaká práv. osoba?
Negoce práca by sa vykonávala na území kt. štátu?
glogol Zamestnanie, TPP.. Rozmyslam ze Slovensku to moze byt jedno ked zaplati dane a odvody na Slovensku. Skor tie azijske krajiny by mohli od meho daco pozadovat.
glogol Thajsko, Banglades. Vietnam ... este sa nevie presne. Da sa prisposobit podmienkam. Dajme tomu ze najviac pravdepodobne ( ak sa nic proti nenajde) je Thajsko.
ivka70 Treba si nastudovat zakony danej krajiny, najma co sa tyka nelegalnej prace, odvodov a dani, aby si trvalou pracou na ich uzemi nieco neporusil.
A ak budes prichadzat do styku s nejakymi chranenymi datami, tak aj na zmluvy o legalnom/nelegalnom prenose dat do cudziny u nas.
glogol Asi tak. Co sa tyka Slovenska problem nebude skor moze byt v tej krajine, Aj ked nelegalna praca to asi nebude kedze to nebude lokalny zamestnavatel. A myslim ze je to priam nemozne dohladat a dokazat pracu ked je niekto napr tu na Slovensku pol roka na hoteli a pripaja sa niekam cez vlastne mobilne data ze pracuje pre zahranicnu firmu. Dtto Azia. Po polroku presun inam ....
ivka70 ale ak ti to raz preukazu, tak je mozne, ze vsetky prijmu budes musiet dodanit a odviest odvody z nich tu na Slovensku .... mal by si si o tom viac zistit, ti tvoji kolegovia asi vedia, ze preco im to firma nedovoli robit na HO zo zahranicia.

Zakonnik prace a ine zakony o tom hovoria jasne: aj ked mas slovenskeho zamestnavatela, ale miesto vykonu prace v zahranici, musis odovdy odvadzat tam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zamestnanec TPP a Home office v Azii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.