Zavrieť

Porady

Daň z MV

Dobrý deň
Vyšiel mi nedoplatok dane z MV za rok 2022 0,02€. Platili sme Q preddavky.
Treba ten rozdiel doplatiť. Zákon píše iba, že daň sa platí ak je vyššia ako 5,- €. O nedoplatku tam nie je reč. Poradte prosím mám to doplatiť?
§10 ods.15 píše: Daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5 €. Platí to aj v prípade rozdielu medzi preddavkami a vypočítanej dane, pri rozdiele 0,02€? Je to treba zaplatiť alebo nie? Ak vie mi niekto konkrétne poradiť, nie odkazovať na §. ďakujem pekne.
Naposledy upravil Agacs : 25.01.23 at 15:43 Dôvod: doplnenie na základe odpovedí
8 komentárov     zbaliť
avalik a vo formulári "je reč" o nedoplatku?
Agacs V predvyplnenom tlačive, čo posiela finančná správa, na riadku 38 - Daň na úhradu je hodnota 0,02
avalik No a čo je uvedené v § 15 ods 8?
Agacs Nehnevajte sa ale ja som v § 15 nenašla ods. 8.
Agacs Nič
marjankaj A čo tak daňový poriadok?
avalik opravujem § 10 a ods. 15
Agacs Ďakujem pekne. Aj ja som si to tak našla. Prepáčte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    sama si si odpovedala: daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5€

    riadok 38 v DP sa predsa volá: daň na úhradu
    Agacs Ale občas človek potrebuje počuť, vidieť súhlas áno alebo nie. Komentár ľudskou rečou. Ďakujem

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    mimo témy
    formulár PFS pre DMV furt protestoval, že 11 ročné auto nemá žiadnu zlavu, až napokon FS/štátna pokladnica dostala plnú sumu
    (a teraz 11x12 + 2 = 134 nebolo ani blízko hranice prechodu do inej zlavy , ktorá je až pri 144 mesiacoch)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.