Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky počas RD a MD

Zamestnankyňa prechádzala z RD opäť na MD. Na RD bola od 1.1.2020 do 31.8.2020. Od 1.9.2020 nastupila na MD. Prosím Vás, koľko má nárok na dovolenku v roku 2020?
Mne program stále hlási 16,5 dňa. Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a skusila si to vypocitat? My ti vypocet skontrolujeme ... treba spocitat neodpracovane dni na RD v tom roku.
Odpracovanych na MD bolo viac ako 60.

16,5 je zostatok z ktoreho roka? 2019?

A ze ti to program neprepocita ...tak asi nemas nieco ohladom MD nahodene alebo to program v takyto pripadoch nerobi.
Janula1 áno, počítala som, odpracovaných na MD bolo 88 dní, neodpracovaných na RD bolo 174 dní. toto vyslovene potrebujem koľko jej vznikol nárok na dovolenku v roku 2020. Zamestnankyňa by mala mať ročný nárok 25 dní. Mala odpracovaných teda viac ako 60 dní.
AK som dobre počítala, tak na 4/12 by nemala mať nárok kvoli RD. 8/12 jej zaplatím? Keď na MD nastúpila 1.9. 2020.
Tweety Áno, tak. Ak PP končí, z r.2020 jej preplatíš 8/12 dovolenky. 8/12 máš aj v mojej odpovedi.
veronikasad Končí pracovný pomer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ročný nárok krátený o dni na RD, ktoré musíš najprv spočítať. Len tak bez presného počítania mi vyšlo krátenie o 4/12. Nárok by potom bol 20 alebo 25/12*8
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janula1 áno, presne aj mne vychádza krátenie o 4/12.
    Len ma troška zaráža, že zam-kyna, ktorá je od 1.1 do 31.8 na RD a potom od 1.9. do konca roka na MD, jej vychádza ročná dovolenka v počte 16,5 dňa.
    Podľa mňa by mala mať nárok iba na tie 4 mesiace, čo je na MD.
    Čo myslíte?
    Tweety Nie je to tak, kedže jej PP trvá, má nárok na D ka ZR,. Kráti sa až potom.
    Janula1 Takže za rok 2020 jej dám nárok na 16,5 dňa, za rok 2021 mi tiež vychádza 16,5 dňa (1.1.2021 do 26.4. je MD, od 27.4. je na RD), a rok 2022 je nárok 0.
    Myslím takto správne?
    Tweety Ak jej vzniká ročný nárok a má zameškané dni, krátiš ich podľa §109 ZP. Zaprvých 100 dní o 1/12, a potom každých 21 dní zas o 1/12. Takže najprv spočítaj zameškané dni(pracovné), vyzerá to na krátenie tiež o 4/12. Ak v 2022 nepracovala, nárok na D jej nevznikol
    Janula1 ĎAkujem, ja to tiež tak chápem
      zbaliť

    Krátenie dovolenky počas RD a MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.