Zavrieť

Porady

Uplatňovanie daňových výdavkov zo SZČO a prenájmu

Dobrý deň, som SZČO, avšak okrem príjmov zo SZČ mám aj príjem z prenájmu ako FO (nehnuteľnosť nemám v obchodnom majetku). Je možné si v daňovom priznaní uplatniť paušálne výdavky (výdavky percentom z príjmov)? Ďakujem.
11 komentárov     zbaliť
Negoce prenájom akého majetku? je prenájom v predmete podnikania na ŽL?
adulik78 prenájom bytu
Negoce tak ako uvádzajú Ivjka 70 a kn-alka musíš príjem zdaniť pod § 6, ods. 3 ZDP a v takom prípade iba skutočné výdavky (pozri si na stránku FS SR ) ktoré výdavky (na služby) si môžeš uplatniť ako výdavok, je možné uplatniť si aj 500,- € ako oslobodenú sumu (pomer oslobodenej sumy a príjmu krátiš skutočné výdavky)
ivka70 prijem z prenajmu ako FO je predsa v uplne inej casti DP ako primy z podnikania ....
Negoce za pýtanie nebijú
adulik78 takže je možné skombinovať paušálne výdavky zo SZČ a reálne výdavky na daň z príjmu z prenájmu?
Negoce áno
ivka70 Negoce, a co tym chces povedat? kto pise o biti za opytanie?
Negoce sekáš ma za položenú otázku, nič viac
ivka70 ja teba? ja som odpovedala zadavatelke, nie tebe ... si pozri naslednost komentarov a nebud vztahovacna ....
Negoce - 14,55 moja otázka
- 14,57 tvoj príspevok
- až 15,05 odpoveď od autorky
ak si svojím príspevkom nereagovala na mňa, ospravedlňujem sa , pripadalo mi to tak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    z príjmov z prenájmu podľa §6 ods. 3 sa nemôžu uplatňovať paušálne výdavky, len skutočné

    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...ovanieVydavkov
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adulik78 Až teraz som si všimla odpoveď. Takže ak do daňového priznania uvediem skutočné výdavky z prenájmu nehnuteľnosti, musím uviesť aj skutočné výdavky zo SZČ alebo tam môžem uviešsť paušálne výdavky zo živnosti?
    kn-alka nie, môžeš zo živnosti paušál
    adulik78 Takže v daňovom priznaní môžem zaškrtnúť 2 políčka? Teda, že si "Uplatňujem preukázateľné výdavky z daňovej evidenicie podľa §6 ods.3 zákona", a zároveň si "Uplatňujem výdavky percentom z príjmov podľa §6 ods. 1 a 2 zákona"?
    kn-alka tak asi preto tam máš zvlášť políčka, nie?
    adulik78 ja som si myslela, že z toho môžem vybrať len jednu možnosť, preto som položila hore tú otázku :-)
      zbaliť

    Uplatňovanie daňových výdavkov zo SZČO a prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.