Zavrieť

Porady

Co potrebuje manzel k ročnému zuctovaniu?

Ahojte. Manzel si ide davat robit ročné zuctovanie v praci. On je tam zamestnany dlhe roky. Ja som vsak bola cely rok na urade práce ako nezamestnaná, okrem 1 celého mesiaca, to som pracovala na zmluvu. Inak som nepoberala ziadne príspevky, davky, nic, nemala som ani ziadne brigady, ani iny príjem. Deti nemáme, nebola som ani pn.
Otazka znie: dostane na mna nejake peniaze? A ake tlačivá odo mna potrebuje pre firemnu uctovnicku?
Dakujem
Naposledy upravil wATAw : 23.01.23 at 16:04
16 komentárov     zbaliť
veronikasad Potvrdenie o príjme od tvojho zamestnávateľa. Nemusí ho predkladať uctovnicke, stačí keď správnu sumu vlastného príjmu manželky uvedie v žiadosti o rzd (hrubá mzda-poistne). Zrazená daň sa z príjmu neodpocitava, tu ti daňový úrad vráti, keď si podas daňové priznanie typ A.
veronikasad Niektoré mzdarky pýtajú aj potvrdenie o dobe evidencie na UP.
veronikasad Či dostane nejaké peniaze závisí od ročného príjmu manžela a sume zrazených preddavkov na daň
wATAw Dakujem. A v tomto pripade si musim aj ja podať ročné zuctovanie?
veronikasad Aký príjem si za ten mesiac dosiahla? Mala si zrazený preddavok na daň?
wATAw Nebolo to vela, musela by som to pozriet, teraz nie som doma. Myslim, ze vyplatu som vtedy mala niečo do 800 €.
veronikasad Pri tejto sume máš určite zrazenu daň. Povinnosť podať daňové priznanie ti nevzniká, ale ak ho do konca marca počas, DU ti zrazenu daň vráti.
Alebo môžeš svojho zamestnávateľa do 15.2. požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane
wATAw Cize co je lepsie? Podat si ho, alebo nie, kedze nemusim?
veronikasad Keď nechceš späť eurace, nemusíš
wATAw Aha prepac, ja som z tohto daňového kazdy rok mesuge, neviem to nejak pochopiť..
A teda tym padom aj ja ked si ho podam, tak aj vtedy ma manžel ma uviesť spominane udaje do svojho zuctovania?
Tweety Áno. Ty si uplatníš NČZD na seba, ako dañovníka, on si uplatní na seba aj na teba- NČZD na manželku.
wATAw No super, takze pre tento rok v tom mam jasno...do buduceho ďakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla
wATAw Este by som sa predsa len spytala. Manzel si teda na mna uplatni NCZD. Aj ja si na neho mam v tomto pripade uplatnovat?
Tweety A spĺňa zákonom stanovené podmienky? Ak by aj splňal, tak k tvojmu jednomesačnému príjmu by aj tak vyšla nula na uplatnenie.
wATAw takze nie teda...
a kolko by som cca mala dostat, ked som mala iba tu jednu jedinu vyplatu za cely rok?
Tweety Len zaplatený preddavok na daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Nedostane na teba žiadne peniaze( akurát si zníži zákllad dane) NČZD- príjem manželky znížený o odvody a to sa uplatní za mesiace v evidencii.
    2. Pre mzdárku nepotrebuje žiadne tlačivá, všetko uvedie v žiadosti o RZD z tvojich podkladov(potvrdenie o zdaniteľných príjmov a celé mesiace v evidencii
    Naposledy upravil Tweety : 23.01.23 at 16:28

    Co potrebuje manzel k ročnému zuctovaniu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.