Zavrieť

Porady

ALFA a daňový a nedaňový výdavok

Mám BV a na ňom úhradu za internet, toto chcem rozdeliť na 1/2 na daňový a nedaňový výdaj dá sa to takto naúčtovať v Alfe? Ako?Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    ale ja som chcela vedieť ako konkrétne to zaúčtovať v Alfe čiže ako to rozdeliť na daňový a nedaňový výdavok jedným zápisom

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    presúvam Ti tému do témy Alfy, tam kde patrí, tak si potom všimnú práve Poraďací, ktorí aj s Alfou pracujú.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak chceš v Alfe niečo rozúčtovať do viacero stĺpcov, musíš použiť vždy nový doklad. V jednom doklade to nerozúčtuješ. Hlavne v takých prípadoch, kde máš daňový i nedaňový výdavok. Ak by to bolo v jednom stĺpci, napr. prevádzková réžia, dá sa to urobiť cez členenie - analytika.
    Naposledy upravil LubenaK : 03.10.06 at 07:38

    sara je offline (nepripojený) sara

    sara
    Treba to zaúčtovať dvomi zápismi, prvý zápis polovica sumy do prev. réžie a druhý zápis polovica sumy ako osobnú spotrebu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    liduska
    Mám BV a na ňom úhradu za internet, toto chcem rozdeliť na 1/2 na daňový a nedaňový výdaj dá sa to takto naúčtovať v Alfe? Ako?Vďaka.
    môžeš spraviť i tak, že celú faktúrku dáš cez banku do nákladov a potom ID daj iný zdaniteľný príjem 1/2 sumy s odvolávkou na faktúru. K ID odporúčam priložiť kópiu faktúry aj s prideleným číslom záväzku.
    Ako sa tu hovorilo, v Alfe je možné členenie len v rámci daňových nákladov : napr, na jednom bloku PHM a umytie vozidla, ak si vytvoríš v nastaveniach prísl. stĺpce.
    Jeden doklad kde máš daň i nedaň. náklad sa bohužiaľ jedným zápisom rozčleniť nedá.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jeden zo spôsobov , ako zaúčtovať Tvoju operáciu , je aj ten čo písala sway .

    Predpokladám že internet nepoužívate výlučne na podnikateľský účel , keď to chceš deliť .Nič sa nestane ,ak by si využila aj druhý spôsob , že úhradu v Alfe zaúčtuješ :

    1/Zápis fa do evidencie záväzkov
    2/ Účtovanie úhrady - banka výdaj /cez F7 vyberieš záväzok/oproti zápis výdavky neovplyvňujúce základ dane -iné /odklikneš uhradiť záväzok/
    p o t o m :
    3/Interným dokladom zaúčtovať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane - prevádzková réžia , čiastku , ktorú ste si určili ako výdavok spotrebovaný na podnikateľský účel , avšak bolo by vhodné to mať ošetrené smernicou, koľko z fakturovanej čiastky za užívanie internetu každý mesiac budete dávať do VOZD.

    Ešte mi chýba údaj o tom , či fa je písaná na FO alebo SZČO...čiže DPH zatiaľ z tejto mojej odpovede vynechávam , vlastne ani neviem či uvedená SZČO je vôbec plátcom DPH .

    V Alfe skutočne tak ako píše sway jedným riadkom sa nedá zaúčtovať aj nedaňový výdavok aj daňový , vždy musíš na to použiť minimálne dva zápisy .
    Naposledy upravil Zita5 : 03.10.06 at 12:13

    ALFA a daňový a nedaňový výdavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.