Zavrieť

Porady

ked zástupca vlastníkov bytov položí funkciu

Dobrý deň, pokial zástupca vlastníkov bytov (dalej len "zástupca") položí funkciu od koho mam žiadať všetky podklady. Dám konkrétny príklad: náš zástupca položil funkciu k 31.1.2023 a nová schodza je zatial neurčená. Zaujíma ma či mám právo nahliadnuť k jeho ukončeniu funkcie, respektíve na čo sa v spravcovskej spoločnosti odvolať.
Naposledy upravil Petko4788 : 01.02.23 at 16:25
11 komentárov     zbaliť
veronikasad pýtaš sa ako vlastník bytu ? Aké podklady ?
Petko4788 chcem napriklad vidieť zmluvu medzi zástupcom a spravcovskou spoločnosťou (zástupca mi tvrdil že taká zmluva je ale že to už nebude riešiť kedže k 31.1.pokladá funkciu), a chcem vidieť teda už aj jeho položenie funkcie ktorú položil včera
Petko4788 alebo poviem to inak, na základe čoho sa mam u zástupcu vlastníkov bytov doažadovať aby mi ukázal podklady ktoré on riešil so spravcovskou spoločnosťou kedže zastupuje aj mna.
Petko4788 ano som vlastník bytu
Petko4788 prečítal som si práva zástupcu vlastníkov bytov a nikde som nenašiel že môže túto funkciu položiť. Takže ukončenie funkcie zástupcu vlastníkov bytov môže ukoknčiť len hlasovanie na schôdzi a zároven určenie nového zástupcu? správne to chápem, poradte mi niekto dakujem
misoft Existuje zákon 182/1993 - stačí si len vyhľadaťm aké máš povinnosti a práva - §11, ods.6
"Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo nahliadať do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv a robiť si z nich výpisy, odpisy a kópie." - pochopil si? A keďže zástupca vlastníkov aj TEBA voči správcovi zastupuje ("poveril si ho") - tak máš právo nahliadnuť aj do časti, týkajúcej sa TVOJHO zástupcu voči správcovi. Okrem toho - funkcia sa nepokladá (to sa pokladá napr. poldecák na stôl), ale vzdáva sa, rezignuje, odstupuje, je odvolávaný. A na takéto veci sa zvoláva schôdza vlastníkov, kde sa potom po rezignácii volí nový zástupca.
buchač Petko4788 (Dnes 17:34) prečítal som si práva zástupcu vlastníkov bytov a nikde som nenašiel že môže túto funkciu položiť. Takže ukončenie funkcie zástupcu vlastníkov bytov môže ukoknčiť len hlasovanie na schôdzi a zároven určenie nového zástupcu?
=========================
Sorry, ALE neskutočne si ma pobavil...

Keby tomu tak bolo, tak ešte doteraz by som bol na funkcii, ktorú nik nechce...ale hlavne, že skoro každý vlastník je múdry jak rádio.
Petko4788 ved jasné, zle som sa tým padom vyjadril, nie položiť ale vzdať sa, verím že ste to pochopili....dakujem ale za odpoved
Petko4788 chcel som len poradiť priateľu, tak ale aspon si sa teda pobavil. Kto sa sa nezaujíma o svoje vlastníctvo, potom len bééééka a tak to potom dopadá.
romana147 " chcem napriklad vidieť zmluvu medzi zástupcom a spravcovskou spoločnosťou"
a nebudeš ty náhodou nejaký "rypák", čo sa NUDÍ ?
romana147 " Kto sa sa nezaujíma o svoje vlastníctvo"
Takže si myslíš, že ty si SPOLUVLASTNÍKOM zástupcu vlastníkov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluvu máš od správcu dostať aj ty. Nahliadať do dokladov môžeš u správcu ako píše misoft. Zástupca vlastníkov až takú dôležitú funkciu nemá, len vás zastupuje, aby ste tam nebehali všetci.

    Pozri si § 8a tu
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...3/182/20200201

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Nemáš nárok na VŚETKY PODKLADY !
    IBA na doklady , týkajúce sa financovania BD.

    ked zástupca vlastníkov bytov položí funkciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.