Zavrieť

Porady

Zrazené preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti a daňový bonus

Dobrý deň,
so zvýšením daňových bonusov na deti, máme preddavky nižšie ako daňové bonusy. Časť bonusu vyplatená z prostriedkov zamestnávateľa.

Odvodová povinnosť žiadna. Je to v poriadku?? Vysvetlite mi to niekto?
8 komentárov     zbaliť
kn-alka a prečo by to nemalo byť v poriadku?
zuzumojko Uz som si to utriedila, hned sko som napisala otazku:-) Ale dakujem.
Prefin Môže si zamestnávateľ žiadať od DÚ vyplatený bonus z vlastných prostriedkov?
veronikasad samozrejme, cez Prehlad o zrazených preddavkoch
Negoce áno, môže si žiadať, každý kvartál, žiadosť je súčasťou Prehľadu
veronikasad Menšie firmy s minimálnou mzdou a zamestnancami s viacerými deťmi budú 4 mesiace úverovať štát . Dobre to financmajster vymyslel...
kompozit Čo sa pamätám a je to určite viac ako 10 rokov, zamestnávateľ mohol žiadať o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu vyplateného z prostriedkov zamestnávateľa vždy len štvrťročne (teda 3-4 mesiace úveroval štát). Malé firmy so zamestnancami s nízkymi príjmami (napríklad v poľnohospodárstve) takto úverujú štát už hádam aj 15 rokov...
veronikasad Bohužial, je to stále tak...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Zdravím. V mesiaci február 2023 boli z dôvodu nižšieho preddavku dane a vyššieho daňového bonusu vyplatené prostriedky na daňový bonus z prostriedkov zamestnávateľa, cca 3000€. Akým spôsobom vyplniť prehľad za mesiac marec 2023, ak preddavky sú cca 5000€, daňový bonus za marec 3000€, teda odvod dane je 2000€, avšak ten by sa mal ponížiť o 3000€ z minulého mesiaca. Ďakujem.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka z minulého mesiaca sa už nezapočítavajú, štvrťročne si ich vyžiadaž cez Prehľad a DÚ ti ich pošle na účet
    milagros208 To by som tento mesiac zaplatila daň vo výške 2000€ a žiadala o vrátenie preplatku na účet vo výške 3000€?.
    kn-alka od kedy máte zamestnancov, že neviete ako fungujú prehľady?
    kn-alka ... alebo zavolajte na DÚ správkyni a dojednajte všeobecným podaním kompenzáciu
    milagros208 Zamestnancov už máme dlhšie, ale takýto prípad som už nemala roky. Tak sa ospravedlňujem, že som si nebola istá ako to mám vyplniť. A na DÚ som volala. Daň uhrádzať nemám a mám ponížiť sumu daňového bonusu, ktorú žiadam na vrátenie. Myslela som si, že porada je tu na to, aby sa človek poradil. Ale asi sa časy menia.
    kn-alka ... ale do Prehľadu to takto nikam nevpíšete
    tigy V marcovom Prehľade vyplníte III. časť - Žiadosť o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu, kde do sumy doplníte sumár všetkých C-čkových riadkov z Prehľadov za 1.štvrťrok.
      zbaliť

    Zrazené preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.