Zavrieť

Porady

Prepis vozidla od 1.1.2023

Rád by som sa opýtal ako to je momentálne z prepisom vozidla v kraji alebo mimo kraja, je mi jasný postup ako to bolo doteraz, ale nakoľko ma čaká prihlasovanie vozidla, chcel by som vedieť čo ma čaká
Moja otázka znie:
1. PRIPAD - ja ako KUPUJUCI vozidlo už len prihlasujem (zrušil sa dvojkrokový prepis), na políciu prídem s overeným splnomocnením majiteľa auta, v jednom kroku ho na seba prihlásim a zaplatím prepis

2. PRIPAD - ja ako PREDAVAJUCI, mám splnomocnenie na nového majiteľa auta, ktorý ma poveril prepisom. Na polícií klasicky spravia prepis ale opäť som JA ten čo zaplatí prepis?
3. PRIPAD - ja ako SPROSTREDKOVATEL, starý majiteľ poveril mňa prepisom vozidla, nový majiteľ taktiež, prídem na políciu s dvoma plnými mocami na prepis auta, opäť som JA ako osoba ktorá zastupuje nového majiteľa povinná zaplatiť prepis?
Dakujem za postrehy, rady a prípadne doplnenia
buchač ...a o čo ti vlastne ide ?
Len o zaplatenie poplatku, že kto ho má platiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    cit. zo stránky MV
    "Správny poplatok platí žiadateľ, a to aj v prípade, ak nie je prítomný kupujúci..."
    všetko je tu podrobne rozpísané - kuk
    https://www.minv.sk/?zmena_drzby_vozidla
    jakub458 Ja ako ´´žiadateľ´´ to znamená, pri PREDAJI vozidla prepis platím ja, pri KUPE vozidla to plati bývalý majitel a pri SPROSTREDKOVANI predaja to platí bývalý majiteľ ktorý ma poveril, takže v podstate JA
    A ešte dotaz ohľadom PZP, pri odhlasovaní auta /predaji auta je potrebné mať PZP od nového majiteľa?
    Katy a R žiadateľ je ten čo žiada! veď klikni na ten link - nato som ho pripla. všetky info aj k PZP tam máš.

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    Vo vsetkych pripadoch platis ty, predsa ty si pri okienku ako ziadatel.
    Byva dobrym zvykom, ze poplatok za prepis plati zvycajne novy majitel. No nic nebrani dohodnut sa aj inak. No pre 33€ by som si urcite hlavu netrapil.

    Co sa tyka PZP, tak novo uzatvorene sa musi predlozit pri prepise. PZP stareho majitela je pri prepise nepodstatne.
    misoft Dobrý postreh! Ten, čo je pri okienku s papiermi predsa ŽIADÁ DI o vykonanie zmien v evidencii. A potom ten "žiadateľ" nech sa "vyrovná" pri pive .

    Prepis vozidla od 1.1.2023

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.