Zavrieť

Porady

Daňové priznanie SZČO - Preukázateľné zaplatené poistné na dobrovoľné sociálne poistenie

Dobrý deň,

mám niekoľko otázok, ktoré nie je možné zhrnúť do nadpisu:

1.Je možné pri výpočte základu dane odpočítať z príjmov zo živnosti aj preukázateľné zaplatené poistné na dobrovoľné sociálne poistenie?

2. Kde všade sa to v DP FO-B uvádza? Napr. na str. 4 DP pod tab. 1, na str. 18 DP a pod.

3. Ak si uplatňujem paušálne výdavky, do sumy výdavkov zo živnosti v tab. 1, stĺpec 2, riadok 2 v DP sa uvádza 60% z príjmov + zaplatené poistné (soc. a zdravotné) alebo len 60% z príjmov zo živnosti?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž ja by som poradila - že konečne by už bolo dobré prečítať si poučenie na vyplnenie DP - veď robíš DP aj iným (podľa tvojich otázok) . Veď preto ho každoročne FS vydáva.
    nazrela som - konkrétne na str. 11 nájdeš
    adulik78 Ďakujem za radu. Už viem, na čo presne slúži tento portál.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. ano
    2. str.3, r.10 - výdavky + preukazatelne zapl.poistné na str.4
    3. súčet 60 % (max.20 000€) + zaplatené poistné, vrátane nedoplatku z RZZP a dobr.poist. SP

    Nezabudni na vyplnenie prílohy na poslednej strane DP

    PS : tú poznámku pod odpoveďou Katy si si mohla odpustiť - porada nie je bezplatná účtovnícka kancelária
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adulik78 Ďakujem. Konečne v tom mám jasno.

    PS: Vždy hľadám info najskôr na stránke Finančnej správy a na rôznych stránkach, napr. na podnikam.sk, kros.sk a pod. , kde sú rady ohľadom odvodov a daňových priznaní. Na porade sa pýtam až úplne naposledy, keď si nie som istá. Často je to na iných stránkach "vysvetlené" spôsobom CTRL+C a CTRL+V, takže aj keď to čítam desiatykrát, nie som si istá, či je to, na čo hľadám odpoveď tak, ako si myslím, že to je a potrebujem to na nejakom príklade uviesť. Stačí mi stručná odpoveď, tak ako si to napísala ty. Ale ak si dá niekto o polnoci robotu napísať mi na 3 riadky, aby som si to naštudovala, tak nemám lepšiu odpoveď. Po celom dni v práci mám aj ja toho dosť, takže som do toho včera už zapichla vidle a šla spať.
    veronikasad Adulík, nič zle ti Katy neporadila. Poučenie na vyplnenie daňového priznania každý poradak, ktorý tu bezplatné radi popri práci, vo svojom voľnom čase a väčšina z nich má platený prístup do Draka na Porade, čítal x-krát...
    Ak máš toho dosť, zaplať si na svoje otázky daňového poradcu.
    Negoce Veronka, oplatí sa poradiť? tu je to aj zadarmo? dostaneš vidlami do chrbta , tak ako dostala Katy a R
    pre autorku otázok: adulik78 je neprípustné takto sa správať voči poraďáčke, ktorá správne odpovedala , aj ja sa pripájam a budem nepríjemná, odporúčam študovať, vzdelávať sa, faktom je , že štúdium ešte nikomu neublížilo , teda ani tebe, kritiku si nechaj do vlastných radov!
    Katy a R Kočky ďakujem za obhajobu som už veľká zvládla som aj horšie Nuž vyzerá to tak, že najjednoduchšie je tu na porade požiadať o konkrétne vyplnenie riadkov - a potom si dať za to zaplatiť. Načo sa obťažovať čítaním poučenia, kde je to polopatisticky vysvetlené a nedajbože zákona . A každý rok skoro tie isté otázky sa opakujú.
      zbaliť

    Daňové priznanie SZČO - Preukázateľné zaplatené poistné na dobrovoľné sociálne poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.