Zavrieť

Porady

zamestnanie+živnosť=výpočet podpory

V zamestnaní som po 20 rokoch dala výpoveď. Mám roky popri zamestnaní aj živnosť - 8 mesiacov platím aj do fondu nezam. Aká bude výška podpory v nezamestnanosti ? Zákon hovorí o poistení v posledných 4 rokoch. Bude sa príjem zo živnosti zohľadňovať pri výpočte podpory?
Negoce aký máš VZ pri poistení v nezamestnanosti ako szčo?
veronikasad Rusis alebo pozastavujes aj živnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podpora sa pocita zo vsetkych prijmov 2 roky pred evidenciou.
    Ak do toho spadaju aj odvody szco, tak sa bude pocitat aj z toho.
    Samozrejme, je tam maximalny VZ, vyssia podpora ako z max. VZ nebude, aj ked sucet bude vyssi.
    Pri evidovani na UP nemoze byt ani aktivne zamestnanie ani aktivna zivnost.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andea.r Ďakujem. No práve, zaujíma ma, či do toho spadá živnosť, keď si do fondu nezam.platím len 8 mesiacov. Viem, že je tam max.výška podpory asi 1200,-.
    Ešte mám otázku: Naskytla sa mi možnosť predávať na trhu svoje hand made výrobky ako slobodný umelec. Môžem, keď som na UP ?
    tržbu odhadujem na 200,-
    ivka70 Ak si slobodny umelec, v podstate podnikas a nemozes byt evidovana na UP (bez ohladu na vysku prijmov)
    veronikasad pokial budeš mať aktívne DIČ ako slobodný umelec, na UP ťa nezaevidujú, bez ohladu na výšku príjmu.
    Príjem počas evidencie je možný len u dohodárov do výšky životného minima pod dobu 40 kal.dní.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Bude sa zohľadňovať výška VZ z ktorého platíš poistné. Zákon aj definuje z akej doby sa počíta Ale pozor - podmienkou zaradenia do evidencie UoZ (následne dávky zo SP) je ukončenie živnosti.
    zz/2003-461/108
    Naposledy upravil Katy a R : 27.02.23 at 15:58

    zamestnanie+živnosť=výpočet podpory

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.